İktidar dışlasa da kadınlar 8 Mart Gece Yürüyüşü'ne hazır

 

AKP İktidarı geçen yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nünde polisiyle kadınları dağıtmaya çalıştı, Biber gazı cop kullandı. Ama kadınlar hakları için direnmekte kararlılar. Pazar günü 8 Mart Feminist gece Yürüyüşü için 19.00'da Taksim'de buluşacaklar.

6.03.2020
Yazı Boyutu:  
İstanbul'da 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşünün 18. yılında kadınların yine sokaklarda olacağı bildirildi. 

Türkiye'nin dört bir yanında kadın örgütleri, üniversitelerin, sendikaların,  siyasi partilerin sivil toplum ve meslek örgütlerinin kadın birimleri, yerel yönetimler 8 Mart Dünya emekçi Kadınlar Günü ile ilgili kadıların sorunların tartışılacağı, çözüm önerilerinin geliştirileceği çeşitli etkinlikler düzenlemek için hazırlıklar yaparken, her 8 Mart'larda  olduğu gibi en yığınsal etkinlik yine İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Yapılan açıklamada, "Nefes alacak alanlarımıza birer birer göz dikildiği, her geçen gün sokaklardan biraz daha dışlanmaya çalışıldığımız zamanlardan geçiyoruz. Kadınların hayatlarına, kararlarına yönelik saldırılar bitmek tükenmek bilmiyor. Ama biz bir araya gelip birbirimizden güç almak için bu yıl yine 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü'ndeyiz" ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Feminist Gece Yürüyüşüyle ilgili bui yıl ilk kez bir de whatsapp  basın grubu oluşturulduğu da bildirildi.

Pazar akşamı 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü'nün buluşma noktası ise saat 19.00'da Taksim İstiklal Caddesi'ndeki Fransız kültür Merkezi önü olarak belirlendi.  (Kazete Haber Merkezi)

Üye OlÜye Girişi