İlk kez bir kadın hakem UEFA Süper Kupa finalini yönetecek

 

14 Ağustos'ta İstanbul'da Beşiktaş'ın stadında oynanacak UEFA Süper Kupa final maçını kadın hakem yönetecek. Stéphanie Frappart'ın düdük çalacağı maç, UEFA'nın erkek kategorisinde bu zamana kadar kadın hakem tarafından yönetilecek en büyük maç olacak.

07.08.2019
Yazı Boyutu:  
Avrupa futbolunun kulüpler bazından en büyük kupası olan erkekler kategorisindeki UEFA Süper Kupa final karşılaşmasını tarihinde ilk kez kadın hakem yönetecek. Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Chelsea arasında İstanbul’da yapılacak müsabakada Fransız hakem Stéphanie Frappart düdük çalacak.14 Ağustos 2019’da Beşiktaş’ın stadı Vodafone Park’ta oynanacak karşılaşmada hakem olacak Stéphanie Frappart, UEFA’nın erkek kategorisinde bu çapta büyük bir maç yöneten ilk kadın hakem olma unvanını kazanacak.

UEFA’nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda hakemin ve memur ekibinin büyük oranda kadınlardan oluşacağı belirtilirken, tüm ekip tebrik edildi.

Frappart, bu yıl Fransa’da gerçekleştirilen FIFA Kadınlar Dünya Futbol Şampiyonası’nda ABD ile Hollanda arasında oynanan final maçında da düdük çalmıştı.Fransız futbol hakemi Stéphanie Frappart, 2009'dan beri FIFA Uluslararası Hakem Listesi'nde yer alıyor. 35 yaşındaki Frappart, 2011'den beri Fransa'daki erkek futbolunun üçüncü bölümü olan Championnat Ulusal'da hakemlik yaptı.

Üye OlÜye Girişi