İlk koronavirüs cinayeti: Erkek hemşire, doktor kız arkadaşını boğarak öldürdü

 

Gözaltına alınan ve suçunu itiraf eden katil zanlısı erkek hemşire "Onu öldürdüm, çünkü bana koronavirüs bulaştırdı" dedi.

02.04.2020
Yazı Boyutu:  
Koronavirüs salgınının en sert etkilediği ülkelerin başında gelen İtalya’da koronavirüs yüzünden ilk cinayet işlendi… İtalya'daki bu cinayet  dünyada koronavirüs salgını nedeniyle işlenen ilk cinayet olarak kayıtlara geçti.  

İtalyanbasınında yer alan haberlere göre, Antonio De Pace isimli erkek hemşire, aynı hastanede doktor olarak görev yapan ve koronavirüs ile  mücadele eden kız arkadaşı Lorena Quaranta’yı öldürdü. 28 yaşındaki De Pace’nin kız arkadaşını “kendisine corona virüsü bulaştırdığı” gerekçesiyle öldürdüğü belirtildi. Salı gecesi polisi arayan De Pace’nin suçunu itiraf ettiği belirtildi.

27 yaşındaki Lorena Quaranta’nın cansız bedenini evde bulan polis, De Pace’nin de bileğinde kesikler olduğu ve intihar etmeye çalıştığını duyurdu. Sorguya alınan De Pace, “Onu öldürdüm çünkü bana koronavirüs bulaştırdı” dedi.

De Pace’ye koronavirüs testi yapılırken İtalyan haber ajansları De Pace ve Quaranta’nın test sonuçlarının negatif çıktığını duyurdu.

Quaranta’nın ölmeden önce çok aktif olduğu İtalya’daki doktor ve sağlık çalışanları haklarıyla ilgili çok sert mesajlar paylaştığı açıklandı. (Euronews)

Üye OlÜye Girişi