İlk üç ayda 17,2 milyar mobil uygulama indirildi

 

Bugün yayınlanan mobil uygulama raporu, Google ile Apple arasındaki rekabeti ve oyun uygulamalarının hakimiyetini bir kez daha gözler önüne seriyor

15.04.2016
Yazı Boyutu:  
Mobil uygulama dünyası büyümeye devam ediyor. Bugün yayınlanan mobil uygulama raporu, Google ile Apple arasındaki rekabeti ve oyun uygulamalarının hakimiyetini bir kez daha gözler önüne seriyor. Rapordaki verilere göre 2016 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılar, toplamda 17,2 milyar mobil uygulama indirdi.

Sensor Tower tarafından yayınlanan raporda geçen yılın ilk çeyreğine oranla indirilen mobil uygulama sayısı, 2016 yılının ilk çeyreğinde yüzde 8,2 daha fazla. Kullanıcıların en fazla mobil uygulama indirdikleri kategori ise 'oyun'. Oyunlar hem Google Play hem de App Store'da en çok indirilen uygulamaların başında geliyor.

2016 yılı ilk çeyreğinde 4,7 milyar Android oyunu ve 1,95 milyar iOS oyunu indirilmiş. Verilere uygulama indirme hacmi tarafından baktığımızda ise Google, Apple karşısında neredeyse iki kat daha büyük durumda.

Mobil uygulama raporunda dikkat çeken diğer detay ise 2016'nın ilk çeyreğinde global olarak en fazla indirilen oyunlar. Küresel bazda en çok indirilen mobil oyunlar ise şöyle;

1. Piano Tiles 2
2. Candy Crush Jelly Saga
3. Color Switch
4. Clash Royale
5. Subway Surfers
6. Traffic Rider
7. Clash of Clans
8. My Talking Tom
9. Candy Crush Saga
10. Temple Run 2

(indir.com)

Üye OlÜye Girişi