İmamoğlu: Fark 16 bin 380, artık yormayın bu memleketi

 

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul'un yeni belediye başkanı olan Ekrem İmamoğlu açıklamada bulundu.

07.04.2019
Yazı Boyutu:  
CHP'li Ekrem İmamoğlu, geçersiz oyların sayımından umunudu yitirerek tüm oyların sayımı için Yüksek Seçim Kurulu'na başvuracaklarını söyleyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'a göndermede bulunarak "Geçersiz oyların yüzde 78'i sayılmış durumda. Aramızdaki fark 16 bin 380. Bütün oyların sayılması 238 gün sürecek" dedi.


Ekrem İmamoğlu sözlerinden satırbaşları:
 • Bu memlekete bedel ödetmesinler. Bu sürecin en güçlü ve inanalılan kurumu YSK'ya sesleniyorum. Tarihi bir sorumluluğunuz var. Bu sorumluluğu yerine getirdiğinizde Türkiye rahatlayacak. Türkiye'de çifte standart yaratmayacak 82 milyon insanı rahatlatacak bir karar bekliyoruz.
 • Bu kadar önemli sürecin en sağlıklı biçimde vatandaşa ulaşması her kurumun sorumluluğu altında. AA'yı tenzih ediyorum, uyarma gereğini bile duymuyorum. Geçersiz oyların yüzde 78'i sayılmış durumda. Aramızdaki fark 16 bin 380. Bütün oyların sayılması 238 gün sürecek. Bu süreci talep eden kişilerin mağbuliyetlerini anlıyorum, bedel ödeyeceklerini de biliyorum ama ben halka bedel ödetmem.
 • Hepimizin gözü kulağı YSK'da. Siz de kararı alırken çifte standart yartmadan doğru bir karar verme hususunda sizden rahatlatacak bir karar bekliyoruz.
 • Kolay değil kaybettiniz ama demokrasi böyle bir şey. Kaybetmek de kazanmak da var. Kimse makamları öbür dunyaya götürmüyor.
 • Lütfen yeter artık. Tekrar söylüyorum üzüntünüzü anlıyorum ama demotrasi tek yönlü bir yol değildir. Akıl mantık ortada. Bu süreçte kaybeden AK Parti'nin İstanbul adaylarını anlıyorum. Bedel ödeyecekler ama yapmayın. Memlekete zarar veriyorlar. Bu ülkenin güzel insanlarına sesleniyorum. Bu kadar zamandır sayıyorlar bi sorun bulamadılar. Başınızı öne eğmeyin toplumun vicdanında bu süreç bitmiştir. Sayılarla aldatmaya çalışıyorlar.
 • AK Partililerin benim kazandığmın farkında olduklarını biliyorum. İnsanları kutuplaştırmanın amacı nedir. Hakkımda ağıza alınmayacak yazılar. Ben hırsız mışım. Ben iyi gönül çalarım. Oy nedir Allahın aşkına. Bugün küçük evladıma sarıldığımda dünyanın en güzel duygusunu yaşadım. Sizlerde çockularınıza torunlarınıza sarılın. Normalleşin. İhtiraslarınızdan kurtulursunuz. Kimseyi nefrete itmeyin. Bu yazılar ayıptır, günahtır.
 • Dünyanın en güvenilir seçimi ilan ettikleri seçim bir gecede nasıl şaibeli seçime dönüştü. Bunu toplum kabul etmez.
 • Türikye'ye ihanete fırsat vermedik. Seçimin kaybedenleri belli. Partileri içinde bedel ödeyecekler onları anlıyorum. YSK dünyanın önünde yaşanan bu süreçte en doğru kararı vererek Türkiye'nin geleceğine dair umutları yeşerteceğinden emin olmalıyız.
 • 7 gün 168 saattir oylar sayılıyor. Herkes sandıkların, çuvalların başında. 31 Mart pazar günü saydılar, öndeyiz. 1 Nisan saydılar gene öndeyiz. 2 Nisan saydılar yine öndeyiz. 3 Nisan çarşamba şaşıracaksınız ama yine saydılar yine öndeyiz. 4 Nisan, 5 Nisan, 6 Nisan sayıldı yine öndeyiz. Bugün saydılar yine öndeyiz.
 • Sağdan saydılar, soldan saydılar yine öndeyiz. Üzülüyorum, bu süreçte kaybeden AK Parti’nin il teşkilatını anlıyorum, bedel ödeyecekler. Genel merkezdeki arkadaşları da anlıyorum, bedel ödeyecekler. Ama yapmayın ülkeye, memlekete zarar veriyorsunuz.
 • Eğemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Artık vicdanların titrediğini kaldırımlarda insanların ağladığını duyuyorum. Girdiğiniz yol doğru bir yol değildir. Akıl, vicdan ve sağ duyularına sesleniyorum yanlış yapıyorsunuz. Devleti yöneten herkese sesleniyorum. Lütfen sürece katkı sunun. Ben İstanbul'u çok iyi yöneteceğim. Sayın Cumhurbaşkanı ile çok iyi anlaşacağım, göreceksiniz. Ben bu şehri barıştırmaya geliyorum.
 • Ben 40 haneli köyde büyüdüm. Bizim bu ülkeye borcumuz var. Sayın Cumhurbaşkanına çağrımı tekrarlıyorum. Sayın Cumhurbaşkanını da bu kaybeden zümre meşkul etmesin. Bu ülkenin başka sorunları var ekonomi gibi bunlara yoğunlaşsın.
 • Yormayın bu memleketin 16 milyon insanını. Sevgi kazanacak arkadaşlar. Gündemi kararlı şekilde takip edeceğim.
Üye OlÜye Girişi