İmamoğlu, İBB'de ihtiyaç fazlası araçları meydanda sergiledi

 

İBB Başkanı İmamoğlu’nun seçim öncesi söz verdiği AKP döneminde ihtiyaç fazlası kiralanan yüzlerce aracı, israfın kanıtı olarak Yenikapı Meydanı'nda sergiledi.

05.09.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatı üzerine AK Parti döneminde ihtiyaç fazlası kiralanan yüzlerce aracın İstanbul Yenikapı Meydanı'nda toplandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Deniz Demir, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "İstanbul Büyükşehir Belediyesi milletin vergileriyle yapılan şatafatı gözler önüne serdi. İşte Yenikapı’da sergilenen araç israfının bir kısmı" ifadelerine yer verdi.

FLAŞ: İstanbul Büyükşehir Belediyesi milletin vergileriyle yapılan şatafatı gözler önüne serdi.

İşte Yenikapı’da sergilenen araç israfının bir kısmı.

Resmi Twitter'da görüntüle
533 kişi bunun hakkında konuşuyor

ANKA Haber ajansı da, "İBB Başkanı İmamoğlu’nun seçim öncesi söz verdiği AKP döneminde ihtiyaç fazlası kiralanan yüzlerce aracı, israfın kanıtı olarak Yenikapı Meydanı'nda toplama talimatına dair görüntü ve fotoğraflar sosyal medyada paylaşılmaya başlandı" ifadeleriyle Yenikapı'da araçların bulunduğu bir video paylaştı.


Yenikapı'da toplanmaya başlanan araçlarla ilgili çalışmalar devam ederken, işlemlerin Pazar gününe kadar sonuçlanması bekleniyor.
0:42
34,9 B görüntüleme
Yerleştirilmiş video
20
193
674
Bu Tweet dizisini göster
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da, Yenikapı'da toplanan araçların görüntüsünü paylaşarak "Bu sadece ufacık bir başlangıç. Araçların devamı halka yapılan ihanetlerin ise sonu geliyor. Rantı kollayanların karşısında halkı koruyan bir anlayış ve başkan İstanbul’a nefes aldırmaya devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Bu sadece ufacık bir başlangıç.. Araçların devamı halka yapılan ihanetlerin ise sonu geliyor. Rantı kollayanların karşısında halkı koruyan bir anlayış ve başkan İstanbul’a nefes aldırmaya devam ediyor.
Resim
ÖÖ 10:13 · 5 Eyl 2019Twitter for iPhone

Öte yandan, Yenikapı'da toplanan araçların tam sayısının bilinmediği ancak 350'den fazla aracın toplandığı belirtiliyor.


Üye OlÜye Girişi