İmamoğlu mazbatasını aldı, pozitif ayrımcılık sözü verdi

 

İstanbul Büyşükşehir Belediiye Başkanlığı seçimini ikinci kez kazanan Millet İttifakının adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu seçimden 4 gün sonra mazbatasını İstanbul Seçim Kurulu Başkanlığından aldı.

27.06.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbul İl Seçim Kurulu'na saat 17.00 sıralarında eşi Dilek İmamoğlu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İyi Parti İl Başkanı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve kalabalık kadın grubuyla gelen Ekrem İmamoğlu, İl Seçim Kurulu Başkanı Ziya Bülent Öner'den teslim aldı. 

Ekrem İmamoğlu, kalabalık bir kadın grubuyla mazbatasını almaya gelişini, kamu kurumu olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde kadınlar lehine pozitif ayrımcılık uygulamasını başlatmanın işareti saymak gerektiğini söyledi. 

İBB Başkanı İmamoğlu buradan Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık binasına geçti.. Burada düzenlenen törenle başkanlık görevini 31 mart'dan 18 gün sonra mazbatası elinden alınarak yerine kayyum olarak atanan İstanbul Valisi'nden devralacak ve Başkanlık binası önünde toplanan halka hitap edecek.

Üye OlÜye Girişi