İmamoğlu'nun vaatleri 'AKP'nin teklifiyle' İBB Meclisi'nden geçti

 

19 Mayıs ve Ramazan Bayramı'nda toplu ulaşım ücretsiz olacak, aylık öğrenci akbili 80'den 40 TL'ye düşürüldü. Su fiyatında da yüzde 40'lık indirim yapılacak.

13.05.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi toplantısında, 19 Mayıs'ta ve Ramazan Bayramı boyunca İstanbul genelinde İETT, metro ve vapurların ücretsiz olması, aylık öğrenci Akbil'inin 85 liradan 40 liraya düşürülmesi ve su fiyatlarında yüzde 40 indirim sağlaması beklenen tarife değişikliği teklifleri oy birliğiyle kabul edilerek komisyonlara gönderildi. 

İBB Meclisi, İBB Başkanvekili Göksel Gümüşdağ'ın başkanlığında toplandı. Konuşmaların ardından AKP İBB Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile Ramazan Bayramı boyunca İstanbul genelinde İETT, metro ve vapurların ücretsiz olması, aylık öğrenci Akbil'inin 85 liradan 40 liraya düşürülmesi ve su fiyatlarında yüzde 40 indirim sağlaması beklenen tarife değişikliği tekliflerini sundu. Teklifler oy birliğiyle kabul edilerek komisyonlara gönderildi. Tekliflerin Çarşamba günü karara bağlanması bekleniyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldıktan sonra söz konusu değişiklikleri Meclis'in gündemine aldırmıştı. Ancak mazbatası elinden alındığı için söz konusu tekliflerin sunulduğu meclis toplantısına katılamadı.

İmamoğlu kararların ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşında CHP grubunun vaatlerin takipçisi olduğuna işaret ederek,  "3 Mayıs'ta "Çok yakında" olacak demiştik; güzel şeyler olmaya başladı bile. İBB Meclisi’nde, en önemli seçim vaatlerimizden, indirim önerilerimizin sıkı takipçisi olan CHP Grubu’na ve bu önerilere destek veren AK Parti Grubu’na teşekkür ederim." dedi. 

Üye OlÜye Girişi