İnce, Atatürkçüleri, milliyetçileri, solcuları birlikte olmaya çağırdı

 

CHP’nin 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, başlattığı Memleket Hareketi kapsamında Türkiye’yi gezmeye başladı. İnce ilk mitingini Sivas’ta düzenliyor.

04.09.2020
Yazı Boyutu:  
Muharrem İnce, sabah saatlerinde Memleket Hareketi’ni başlatmak için Sivas’a gitmek üzere İstanbul Havalimanı’nın VIP bölümünün girişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İnce; Memleket Hareketi kapsamında özellikle sosyal mesafe, temizlik ve maske kurallarına dikkat edileceğini ifade ederek “Memleket hareketi, Türkiye’nin bereketi olacak” diye konuştu. 

CHP’den ihraç tartışmalarıyla ilgili soruları yanıtlayan İnce, bu tarz kaygıları ve korkuları olmadığını belirterek “Ama bir kaygım ve bir korkum var. Gelecekte amca, ağabey, dede, Muharrem Bey 'ya memleket yanarken memleket kuşatılmışken sesini çıkarmadın, bir kırmızı plakaya, bir grup başkan vekilliğine, milletvekilliğine razı oldun, kenara çekildin' demesinler. Çocuklar gelecekte benden hesap sormasınlar yeter. Gerisi önemli değil" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NA TEŞEKKÜR ETTİ

İnce ayrıca Memleket Hareketi’ne ilişkin “İtirazımız yok” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da bu değerlendirmesinden ötürü teşekkür etti.

Muharrem İnce ile Sivas’a gelenler arasında Aziz Yıldırım’ın f Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğüne atadığı, Ali Koç'un kulüp başkanlığına seçilmesiyle görevden aldığı 13 ülkede hocalık yapan Prof. Dr Ali Rıza Büyükuslu , Serkan İleri, Av. Onur Çingıl, Ragıp Nebil İseven, Sedef Kabaş gibi önemli iusimlerin yer alması dikkati çekti.

Sivas'ta yurttaşlara seslenen  Muharrem İnce'nin konuşmasından satır başları şöyle:

Memleket Hareketine kimleri davet ediyorum? Siftahsız kepenk kapatan esnafı, ürünü dalda kalan çiftçileri, umudunu kaybetmiş gençleri, şiddete uğrayan kadınları, siyasi baskı altında inim inim inleyen memurları, asgari ücretle çalışıp kıdem tazminatına göz dikilen işçileri, huzursuz muhafazakarlar, kendilerini yalnız hisseden Atatürkçüleri, bu düzeni değiştiren solcuları, AKP’ye koltuk değneği olmaktan sıkılmış milliyetçileri davet ediyorum. Çağrım hepinizedir. Gelin bir olalım, iri olalım, diri olalım.

Peki kimleri davet etmiyorum? Bizim önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür, bunu kabul etmeyenleri, terör örgütleriyle ülkenizin aleyhine çalışan güç ve menfaat odaklarıyla haşır neşir olanları, kadına şiddet ve çocuk istismarını yüksek sesle kınamayanları, sokaktaki dostlarımıza kötü muamele yapanları, doğaya ve çevreye saygısı olmayanları, siyasetten zenginleşmek isteyenleri, ayrımcılık yapanları istemiyoruz.

Muharrem İnce'nin yayınını aHaber, TRT ve CNN Türk canlı yayınladı.

(Halk TV)

Üye OlÜye Girişi