Irkçı katil polis memurunu eşi boşuyor

 

George Floyd'u öldüren polis memuru Chauvin'in eşi boşanmak için mahkemeye başvurdu.

03.06.2020
Yazı Boyutu:  
Siyah ABD vatandaşı George Floyd'u dakikalarca boğazına diziyle basarak öldüren polis memuru Derek Chauvin'in eşi Kellie Chauvin boşanma davası açtı. Soyadını değiştirmek isteyen Kellie Chauvin, polis memuru eşinden nafaka talep etmedi.ABD'de George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesi ve dünya çapında düzenlenen gösterilerle protesto edilmesinin ardından, Floyd'u öldüren polis memuru  Derek Chauvin eşi i Kellie Chauvin evliliğini bitirme kararı aldı

Kellie Chauvin'in 28 Mayıs'ta; kocasına üçüncü derecede cinayet ve ikinci derecede ölüme sebebiyet vermek suçlarından dava açıldığı gün kocasını terk ederek mahkemeye başvurduğu ortaya çıktı.

Chauvin dava dilekçesinde 10 yıllık evliliklerinin "kurtarılması mümkün olmayan bir noktaya geldiğini" belirterek soyadını değiştirmek istediğini belirtti.

Nafaka istemedi

Evleri, arabaları ve banka hesaplarındaki mevduatlardan payını talep eden Kellie Chauvin, emlakçı olarak çalıştığı için geliri olduğunu ve nafaka istemediğini söyledi.

Mülteci kampından kaçan Laoslu bir ailenin kızı olan Kellie Chauvin, Cuma günü George Floyd'un ailesine başsağlığı dilemişti ve olaydan büyük üzüntü duyduğunu söylemişti.
Üye OlÜye Girişi