İş fikri olan kadınlar teknogirişim kampında buluşuyor

 

Teknogirişimler (startuplar) için 3 günlük yoğun bir girişimcilik kampı ve yarışması olan Startup Weekend bu defa Kadın girişimcilerin iş fikirlerini masaya yatırıyor.

24.09.2019
Yazı Boyutu:  
Bu hafta sonu (27- 29 Eylül tarihlerinde) İzmir'in Urla ilçesinde tekno girişimcileri ilgilendiren "Startup Weekend - Women" etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Organizasyon ve kolaylaştırıcılığını Stage-Co'dan Patrick Bosteels ve Neşen Yücel’in yapacağı İzmir Urla Coworking evsahipliğindeki Startup Weekend Women Estonia E-residency programı desteğiyle, gerçekleşiyor ve Ege bölgesinden kadın erkek tüm katılımcıları bekliyor.

Yarışmak için iş fikri sahibinin kadın olması ve Startup kategorisinde, yani Teknogirişim olması zorunlfu. Ekibi olmayan girişimcilerin bireysel olarak katılan yarışmacılarla ekip kurmalarına destek olunacağı bildirildi.

Cuma akşamından Pazar akşamına dek devam edecek programda katılımcılara konaklama desteği dışında eğitim, yiyecek ve içecek ve eğitim materyalleri, mentorlük ve tüm süreç ücretsiz olarak gerçekleşecek.

İş Fikri Olan Kadınlar Bu Etkinlik Sizin İçin!

Kurucusu kadın olan her ekibin kadın erkek karışık da katılabileceği Startup Weekend - Women'da kazanan ekibi, 2020'de Singapur'daki finallere katılma şansı bekliyor!

Hayallerinin peşinden koşan kadın girişimcilerin sayısının artması, dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirecek başarılı startuplar ortaya çıkartmaları için düzenlenen Startup Weekend Women, ekiplerin 3 gün sürecek bir teknogirişim eğitimi ve jüriye yapılacak sunumlarla yarışacakları bir etkinlik. Yarışmak ve dereceye girebilmek için kampın tamamına katılmak ve en az 3 kişilik bir ekip içinde, başlangıç seviyesindeki bir girişim üzerinde çalışmak gerekiyor. 

Katılacak girişimcilerin iş fikrinin yeni (başlangıç seviyesi - henüz prototip veya satış aşamasına gelmemiş olması) gereklidir. Katılımcıların, Cuma'dan Pazar gününe sürekli ekip çalışmasında olması ve workshoplara katılımı beklenmektedir. Ekipler kadın erkek karma olabilir, ancak iş fikri sahibi, yani kurucunun kadın olması gereklidir. 

İş fikriniz olmasa da bir ekibe dahil olup bu deneyimi yaşamak için başvurabilirsiniz. 

#GLOBALSWWOMEN - Kadın girişimcilere özel Startup Weekend etkinliklerinin, Eylül 2019 boyunca, dünyanın bütün kıtalarındaki 50 şehirde gerçekleşmesi hedeflenmektedir. 

Startup Weekend  Women Finalleri 2020'de Singapur'da gerçekleşecektir. Finallere tüm ülkelerin birinci ekibinin kurucusu katılabilecektir. 

İzmir Programı

Cuma 

18:00 Kapı açılış
18:30 Açılış konuşmaları ve fikir maratonu
İş fikirleri ve ekipler eşleştirilir. 
Eğitim --> Yalın Girişim ve İş Modeli Kanvası

Cumartesi

09:00 Kahvaltı

Çalışmaya devam

12:30 Öğle yemeği

14:30 - 17:30  Mentorlerle çalışma

20:30   Eğitim --> Pitch Like a Winner

Pazar 

09:00 Kahvaltı

Ekiplerle çalışma
12:30 Öğle yemeği

17:00 Jüri karşısında 3 dakikalık sunum
19:00 Ödül töreni ve kutlama 


Üye OlÜye Girişi