İşadamını öldürdü ve intihar etti

 

İntihar eden İbrahim Şahin'in cebinden vasiyeti çıktı

28.04.2015
Yazı Boyutu:  
 
Rize’de mobilya şirketi sahibi 39 yaşındaki Muhammet Abdullah Yumuşak’ı otomobilinde tabanca ile başından vurarak öldürdükten sonra intihar eden ve cesedi dün deniz kıyısında bulunan 29 yaşındaki İbrahim Şahin’in cebinden bıraktığı bir mektup çıktı. Mektupta, eşine hakkını helal etmeyeceğini ifade eden Şahin, oğlunun ter kokulu eşyası ile gömülmeyi vasiyet etti.
 
 
Alipaşa Köyü Karadeniz Sahil Yolu üzerinde Cumartesi gecesi meydana gelen olayda, 53 DC 440 plakalı otomobilde, mobilya üretimi ve satışı yapan şirket sahibi Muhammet Abdullah Yumuşak’ın cesedi bulundu. Yumuşak'ın başından tabancayla vurulduğunun belirlenmesinin ardından olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, daha önce mobilya şirketinde çalışan Ü. Şahin’in eşi İbrahim Şahin’in olay yerinden bir taksiyle ayrıldığını belirledi. 
 
CESEDİ BULUNDU
Olayın ardından ailesini arayıp cinayeti işlediğini itiraf eden ve "Hakkınızı helal edin" diyerek intihar imasında bulunan İbrahim Şahin'in son olarak görüldüğü Gündoğdu Mahallesi sahilinde arama yapan polis ekipleri, dün akşam saatlerinde giysiler ile cep telefonu buldu. Aramaları yoğunlaştıran ekipler, İbrahim Şahin'in deniz yüzeyindeki cesedine ulaştı. Şahin'in tabanca ile intihar ettiği sanılıyor.
 
ÜZERİNDEN ‘VASİYETİMDİR’ YAZILI MEKTUP ÇIKTI
Polis ekipleri, İbrahim Şahin’in elbiselerinin üzerinde ‘Vasiyetimdir’ yazılı bir mektup buldu. Ölümünden sonra oğlu 4 yaşlındaki Ç. Şahin’in velayetinin kesinlikle annesi Ü. Şahin’e verilmemesini isteyen İbrahim Şahin’in, geride bıraktığı mektupta şu ifadeler yer aldı:
 
“Oğluma iyi bakın, kırmayın, incitmeyin. Ben öldükten sonra, kefene sarılmadan önce oğlumun kokusunun olduğu bir eşyasıyla gömün beni. Beni gömmeden önce oğlum ve annem beni öpsün. Bu hayatta beni gerçekten öpen onlardı. Oğlumu kim alırsa her yıl mezarıma getirsin. Tüm yakınlarıma hakkımı helal ediyorum. Bana yaşattığınız her şey için teşekkürler. Benim de varsa sizlere hakkım helal olsun. Ama karım olacak şerefsize hakkımı helal etmiyorum. Hiçbir şekilde. Hayatta son isteğim, lütfen vasiyetime saygı gösterin.”
 
 

Üye OlÜye Girişi