İsrail saldırısında ölen Filistinlilerin sayısı 30'a çıktı, 203 yaralı var

 

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da ses bombalarıyla Filistinli gençlere saldırıda bulundu. Filistin Sağlık Bakanlığı şehit sayısının 30'a yükseldiğini, yaralı sayısının da 203 çıktığını bildirdi.

12.05.2021
Yazı Boyutu:  
Öte yandan İsrail Başbakanı Netanyahu yaptığı son dakika açıklamasında tehditlerine devam ederek, "Tüm gücümüzle saldırmaya devam edeceğiz" dedi.

Mescid-i Aksa'da ibadet eden Filistinlilere insanlık dışı müdahalelerde bulunan işgalci İsrail, Gazze Şeridi'nde farklı noktalara saldırılar düzenlemeye devam ediyor. Son olarak akşam saatlerinde hava saldırısı düzenleyen İsrail 13 katlı bir binayı vurmuştu.

TERAVİH NAMAZINDAN SONRA TOPLANDILAR

Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Harem-i Şerif'te kılınan yatsı ve teravih namazlarının ardından Filistinli gençler Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra arasında toplandı.

İsrail polisi, tekbir ve sloganlar atan gençlere bir süre sonra ses bombaları ile müdahale etti. Filistinli gençler ise taş ve havai fişeklerle karşılık verdi. İsrail polisi, Harem-i Şerif'in avlularında Filistinli gençleri kovaladı.

ŞEHİT SAYISI VE YARALI SAYISI ARTIYOR

İsrail saldırılarına gün boyunca devam ederken, Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı yaptığı son dakika açıklaması ile şehit sayısının 30'a, yaralı sayısının da 203'e çıktığını bildirdi.

NETANYAHU TEHDİTLERİNE DEVAM EDİYOR

İsrail Başbakanı Binayamin Netanyahu yaptığı son dakika açıklamasında, "Bir savaşın ortasındayız ve tüm gücümüzle saldırmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

UYARI SİRENLERİ ÇALIYOR

İsrail ordusunun Gazze'ye hava saldırısı düzenleyerek meskun alanda bir binayı vurmasının ardından Hamas Hareketi Tel Aviv'e 130 roket attığını duyurdu.

İsrail acil yardım servisi Kızıl Davut Yıldızı, Tel Aviv'in güneyindeki Holon bölgesine düşen roketler nedeniyle 3 kişinin yaralandığını bildirdi. İsrail'in güneyindeki Aşdod'dan kuzeydeki Hayfa'ya kadar birçok bölgede uyarı sirenleri çaldı.

İsrail'in düzenlediği son hava saldırısının Gazze Şeridi'nin batısına gerçekleştiği belirtilirken, saldırıda ölü ya da yaralı olup olmadığı bilgisi paylaşılmadı. Bu arada Hamas, İsrail'in başkenti Tel Aviv'e 130 roket attığını açıkladı. (Ajanslar)

Üye OlÜye Girişi