İstanbul Sözleşmesi'ni savunan KEFEK başkanı görevden alındı

 

Siyasal İslamcıların baskısıyla 9 yıl önce imzaladığı İstanbul Sözleşmesi'nden çıkmaya hazırlanan AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan Hükümeti, Sözleşmeye yönelik temizliğe Meclis Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nundan başladı.

15.07.2020
Yazı Boyutu:  
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un İstanbul Sözleşmesi ile ilgili “İmzalanması yanlıştı”, “Nasıl imzalanmışsa, usulü yerine getirilerek çıkılır” sözlerinin ardından alevlenen tartışmada dikkat çekici bir görev değişimi yaşandı. İstanbul Sözleşmesi’nin izlenmesi için bünyesinde bir alt komisyon da kurulan Meclis Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nun (KEFEK) başkanı değişti.

“9 yılda ne değişti? 9 yıl sonra niye günah keçisi haline geldi? Bu kadar suç ve suçlunun olduğu bir yerde her şeyin suçlusu bir sözleşmeymiş gibi algılamak ve algılatmak hangi oyunun/algının ürünü?” diyen KEFEK Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Canan Kalsın’ın  bu görevinden alındı.

CANAN KALSIN KEFEK'TEN GÖNDERİLDİ. YERİNE EKONOMİST AKSAL GETİRİLDİ

Canan Kalsın, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu üyeliğine getirilirken, KEFEK Başkanlığına AK Parti Edirne Milletvekili, daha önce Meclis Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Sözcülüğü görevi yapan ekonomist Fatma Aksal atandı. (Foto: Kazete/kolaj)

Üye OlÜye Girişi