İstanbul ve Ankara'da yarın bazı yollar trafiği kapatıldı

 

İstanbul’da 1 Mayıs kutlamaları dolayısıyla Taksim'e çıkan tüm yollar kapatılırken, kent genelinde trafik güzergahı yeniden düzenlendi.

01.05.2018
Yazı Boyutu:  

Tüm Türkiye'de yarın kutlanacak 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle İstanbul'da saat 04.00’ten etkinlik bitimine kadar trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar belirlendi.

İstanbul Valiliği'ndern yapılan açıklamaya göre, trafiğe kapatılacak  güzergahlar şöyle:

 • Turgut Özal Bulvarı (Maltepe sahil yolu) Büyükyalı Köprüsü ile Piri Reis Caddesi kavşağı arasında kalan kısım ve bu caddeye çıkan tüm sokaklar, Feyzullah Caddesi (Maltepe Bağdat Caddesi ile İstasyon Caddesi arasında kalan kısım), Maltepe İstasyon Caddesi, (Feyzullah Caddesi kavşağından Şehit Nedim Özpolat Sokak kavşağına kadar olan kısım) Şehit Nedim Özpolat Sokak trafiğe kapatılacak.
 • Akım, Büyük Yalı Caddesi, Maltepe Bağdat Caddesi, D-100, Mimar Sinan Caddesi istikametine yönlendirilecek.

Taksim’e çıkan yollar da kapatılıyor

Kutlamaların adresi Maltepe Miting Alanı olmasına rağmen, Taksim’e çıkan yolların da trafiğe kapatılacağı açıklandı. Buna göre,

 • Tarlabaşı Bulvarı, Mete Caddesi, Gümüşsuyu Caddesi, Sıraselviler Caddesi, Halaskargazi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi trafiğe kapatılacak.
 • Unkapanı Köprüsü’nden ve Perşembe Pazarı’ndan gelen akım Kasımpaşa ve Karaköy istikametine, Kasımpaşa’dan gelen akım Tuz ambarı ışıklardan Hasköy ve Karaköy istikametine, Dolapdere’den gelen akım Divan Kavşağı’ndan tünel üzerinden Şişli istikametine veya stat üzerinden Beşiktaş istikametine, Dolmabahçe Gazhane Caddesi’nden gelen akım Gümüşsuyu’na verilmeden Beşiktaş ve Karaköy istikametine, Şişhane’den gelen akım Kasımpaşa ve Unkapanı Köprü istikametine, Şişli’den gelen akım Yedikuyular Caddesi’ne ve Taksim Tünel üzerinden Beşiktaş istikametine, Defterdar Yokuşu’ndan Taksim’e çıkan yol kapatılarak, (Firuzağa Meydan) akım Akarsu Yokuşu ve Taktaki Yokuşu istikametine, Mebusan Yokuşu Caddesi çıkış istikameti Meclis-i Mebusan Caddesi ile kesişim noktasından kapatılarak akım Karaköy istikametine, Halaskargazi Caddesi’ne alternatif olarak akım Abide-i Hürriyet Caddesi istikametine yönlendirilecek.
İETT'DEN AÇIKLAMA

İETT yarın yapılacak otobüs seferleriyle ilgili bir duyuru yayınladı. Yarın kutlanacak olan 1 Mayıs sebebiyle İETT'nin otobüs seferlerinde cumartesi günü tarifesi uygulanacak. 1 Mayıs günü toplu taşıma kullanmak isteyen vatandaşlar haberleri olmadığı takdirde sıkıntı yaşayacak...
  Yarın otobüs seferlerine dikkat! Haberleri olmayanlar sıkıntı yaşayacak…
   Yarın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, resmi tatil olması sebebiyle yarın devlet kurumları çalışmayacak. İstanbul’da yaşayanlar için İETT toplu taşıma seferleri konusunda bir uyarı yayınladı. Yayınlanan uyarıya göre yarın hafta içi tarifesi yerine cumartesi tarifesi uygulanacak. İETT tarafından yayınlanan uyarı şu şekilde; 1 Mayıs 2018 Salı günü hatlarımız Cumartesi sefer saatleri ile çalışacak olup Bulunmuş Eşya Büromuz kapalı olacaktır. Yolcularımıza duyurulur.   ANKARA’DA BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPALI

   Ankara Valiliği, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde düzenlenecek olan açık hava toplantısı nedeniyle kapatılacak yolları açıkladı.

   Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 1 Mayıs Salı günü 10.00-17.30 saatleri arasında Sultan Saygılı başkanlığında oluşturulan 7 kişilik düzenleme kurulu organizesinde Kazım Karabekir Caddesi AKM yanında toplanılarak Anadolu Meydanı'na kadar yürümek suretiyle “1 Mayıs İşçi Bayramı” konulu açık hava toplantısı düzenleneceği belirtildi. Söz konusu yürüyüş ve açık hava toplantısı nedeniyle 30 Nisan Pazartesi günü saat 00.00'dan 1 Mayıs Salı günü açık hava toplantısı sona erene kadar Anıt Caddesi’nin (Akdeniz Caddesi kesişimi ile Anadolu Meydanı arası) trafiğe kapatılacağı kaydedildi. Açıklamada ayrıca 1 Mayıs Salı günü saat 07.00'den itibaren açık hava toplantısı sona erene kadar şu yolların trafiğe kapatılacağı ifade edildi:

   “Kazım Karabekir Caddesi (İstanbul Caddesi kesişimi ile Anadolu Meydanı arası açılan cadde ve sokaklar), Hipodrom Caddesi (Mevlana Bulvarı kesişimi ile Gar Kavşağı arası açılan cadde ve sokaklar), GMK Bulvarı (Demirtepe Köprüsü kesişimi-Anadolu Meydanı arası ile açılan cadde ve sokaklar), Dögol Caddesi (Beşevler Kavşağı ile Anadolu Meydanı arası açılan cadde ve sokaklar), Ulaştırma Kavşağı ile yan varyantları, Anadolu Meydanı ile yan varyantları ve buralara açılan cadde ve sokaklar çift yönlü olarak araç trafiğine kapatılacaktır.”

   Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için araç trafiğine kapatılacak yollara ilişkin durumu dikkate almalarının faydalı olacağı belirtilen açıklamada, “Ayrıca söz konusu açık hava toplantısında emniyet tedbirlerinin etkin bir şekilde alınabilmesi ve herhangi bir müessif olayın meydana gelmesini önlemek amacıyla Kazım Karabekir Caddesi üzerinde, Ulaştırma Kavşağı ve Anadolu Meydanı çevresinde oluşturulacak tüm arama noktalarında açık hava toplantısına katılmak için gelen şahısların çanta (sırt çantası vb.) veya makyaj malzemesiyle arama noktalarından geçişlerine izin verilmeyecektir” denildi.   Üye Ol   Üye Girişi