İstanbul'a yeni vali

 

Hüseyin Avni Mutlu Merkeze alındı

16.09.2014
Yazı Boyutu:  
 
 
 
Davutoğlu başkanlığındaki 62. hükümetten bürokraside ilk önemli atamalar bu gece yarısı geldi. İstanbul Valisi Mutlu merkeze alındı, yerine Malatya Valisi atandı...
 
İçişleri Bakanlığı Müsteşarı ve MGK Genel Sekreteri değişti. Bu isimler, yine önemli ve kritik görevlere getirildi.
 
Ankara kulislerinde bir süredir konuşulan ve hazırlıkları sır gibi yürütülen valiler kararnamesi, dün Bakanlar Kurulu’nda imzalandıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası için Çankaya Köşkü’ne gönderildi.
 
ERDOĞAN GECE YARISI İMZALADI
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katar ziyareti dönüşü “gece yarısı” onay verdiği kararname ile İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu merkeze alındı ve yerine Malatya Valisi Vasip Şahin getirildi
 
 
Resmi gazete'de yayımlanan valiler kararnamesiyle İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, merkeze alındı.
 
Emniyet Genel Müdürlüğüne Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, bu görevi yürüten Mehmet Kılıçlar ise Ankara Valiliğine atandı. İstanbul Valiliğine Malatya Valisi Vasip Şahin, Samsun Valiliğine ise TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin getirildi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun yanı sıra Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Saran ile 7 vali merkeze alındı. İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu, MGK Genel Sekreterliğine atandı.
 
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararnameye göre, Emniyet Genel Müdürlüğüne Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz getirildi. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ise Ankara Valiliğine atandı. Kararnameye göre İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu merkeze alınırken, İstanbul Valiliğine de Malatya Valisi Vasip Şahin getirildi. Antalya Valisi Sebahattin Öztürk İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığına, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreteri Muammer Türker ise Antalya Valiliğine atandı. Hüseyin Avni Mutlu ile Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Mehmet Ulvi Saran'ın yanı sıra Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Osmaniye Valisi Mehmet Oduncu, Çorum Valisi Sabri Başköy, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Bayburt Valisi Mükerrem Ünlüer merkeze alındı.
 
İŞTE O ATAMALAR 
 
Malatya Valisi Vasip Şahin, İstanbul Valiliği’ne - Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne - İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu, MGK Genel Sekreterliği’ne - Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Ankara Valiliği’ne - TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Samsun Valiliği’ne - Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı’na - MGK Genel Sekreteri Muammer Türker, Antalya Valiliği’ne - Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Valiliği’ne - Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, merkeze - Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, emekliliğini istedi. - Hatay ve Malatya valiliklerine merkezde görev yapan 2 vali atandı.
 
Vasip Şahin kimdir?
 
1964 Bayburt doğumlu olan İstanbul'un yeni valisi Vasip Şahin, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Sırasıyla Küre, Pütürge kaymakamlıkları, Muş Vali Yardımcılığı, Mudurnu, Kızılcahamam kaymakamlıkları, Düzce Vali Yardımcılığı ve İller İdaresi Genel Müdürlüğü (2008-2010) yaptı. 11 Mayıs 2010 tarih ve 407 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Düzce Valisi oldu ve 3 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile Malatya Valisi olarak atanmıştı. 16 Eylül Valiler kararnamesi ile Vali olarak İstanbul'a atanan Şahin, evli ve üç çocuk babası.
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi