İstanbul'da 4.6 şiddetinde deprem

 

Bugün 11.01'de önce Silivri'de deprem meydana geldi.Kandilli depremin şiddetini 4.7, AFAD 4.6 olarak açıkladı.

24.09.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbul'da yaşayanlar hissettikleri depremi sosyal medyadan da dile getirdi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD'tan depremin şiddeti konusunda resmi açıklama geldi. Kandilli depremin şiddetinin 4.7 olduğu açıklarken AFAD ise İstanbul Silivri açıklarındaki depremin büyüklüğünü 4.6 olarak açıkladı. Kandilli Rasathanesi'nin son dakika bildirimine göre Marmara Denizi, Silivri açıklarında saat 11:01 sularında deprem meydana geldi. Depremin şiddetinin 4.7 olduğu açıklandı. Vatandaşlar özellikle Facebook ve Twitter üzerinden deprem sonrası hissettiklerini paylaştı. İstanbul'da yaşanan deprem ile ilgili ayrıntılar şöyle;

İSTANBUL'DA KORKUTAN DEPREM

Bugün 10:30'da önce Silivri'de deprem meydana geldi. 3.1 şiddetindeki depremden sonra Akdeniz'de Girit Adası açıklarında 5.1 şiddetinde büyük bir deprem gerçekleşti. Son olarak Marmara Denizi'nde Silivri'de 4.7 şiddetinde bir deprem meydana geldi. İstanbul'da yaşayan vatandaşlar depremi yakından hissetti.

SİLİVRİ'DE BAZI OKULLAR BOŞALTILDI

Marmara Denizi Silivri açıklarında 4.6 büyüklüğünde deprem oldu. Depremin en çok hissedildiği Silivri'de bazı okullar boşaltıldı. Öğrenciler dışarıya çıkarıldı.

Üye OlÜye Girişi