İstanbul'da kreşlerde yüz yüze eğitime devam

 

İstanbul Valiliği, kent genelinde resmi ve özel anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında yüz yüze eğitime ara verileceğini ancak 0-3 arası hizmet veren kreşlerin açık olacağını açıkladı.

3.12.2020
Yazı Boyutu:  
Ülke genelinde yeni tip koronavirüs vaka ve ölü sayılarında artış devam ederken yeni tedbirler de geldi.

İçişleri Bakanlığı genelgesinde, anaokulları ve anasınıflarının yüz yüze eğitime kapatılmasına karar verilmiş ancak kreşlerle açıklama yapılmamıştı. Diğer tüm kısıtlamalar salı gününden itibaren uygulamaya alındı. Anaokulları kapatıldı ancak özel anaokullarında yüz yüze eğitime devam etti.

İstanbul’da ki belirsizlik bugün sona erdi. Bu kapsamda özel anaokullarında da yüz yüze eğitime ara verildi. Vali Yardımcısı Dr. Hasan Hüseyin Can imzasıyla kreşlere gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

“İçişleri Bakanlığı’nın “Yeni Kısıtlamalar ve Tedbirler” konulu emirleri doğrultusunda ekte yer alan İl Hıfzısıhha Meclisi’nin 01.12.2020 tarihinde almış olduğu 110 sayılı kararın B-9 Maddesi’nde “Ana sınıfı ve anaokullarının faaliyetlerine ara verilmesi hükmü” bulunduğundan ilimizdeki resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitim yapılması hususunda gereğini rica ederim.”

KREŞLERDE YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM

Valilik kaynakları, bu açıklamanın sadece anaokulu ve anasınıfları kapsadığını, İstanbul’da 0-3 yaş arasına hizmet veren kreşlerin kapanmayacağını yüz yüze eğitime devam edeceklerini açıkladı.

Üye OlÜye Girişi