İstanbul'da tencere tavalı 'kayyım Rektör' protestosu

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan AKP'li Melih Bulu'ya yönelik tepki eylemleri sürüyor. Bu geceki eylem, tencere tava ve ıyık söndürme idi.

9.01.2021
Yazı Boyutu:  
İstanbul'da çok sayıda yurttaş, evlerinde ışıkları yakıp söndürdü, tencere ve tavalara vurarak rektörlük seçimi yapılmasını istediler.

İstanbul'da Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan rektör AKP'li Melih Bulu'yu protesto etmeye devam ediyor.


Bugün, ünlü halk ozanı Aşık Mahsuni Şerif'in Yuh Yuh türküsünü  Rektör Melieh Bulu'ya uyarlayarak ssyal medyada gündem olan Boğaziçi Üniversitesi  öğrencilerine yurttaşlardan akşam saat 21.00'de sosyal medyadan yapılan çağrı üzerine yurttaşlardan ışık kapama, tencere tava eylemi ile destek geldi. 

Evlerindeki ışıkları yakıp söndüren yurttaşlar, tencere, tava ve ıslıklarla tepkilerini göstererek, sosyal medyadan üniversite  rektörlerinin atamayla değil seçimle belirlenmesi yönünde çağrı yaptılar.

Öte yandan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır-Ergani-Elazığ Yolu üzerindeki Devegeçidi Köprüsü açılışında, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne gerçekleştirdiği atama için "Rutin bir atama" demekle yetindi.Üye OlÜye Girişi