İstanbul'daki ağır hasarlı 9 okul binası yıkılacak, 20 okul güçlendirilecek

 

İstanbul'da meydana gelen 5,8'lik depremin ardından ağır hasar gören 9 okul binasının yıkılacağı, az hasarlı 20 okul binasında da güçlendirme çalışması yapılacağı belirtildi.

30.01.2020
Yazı Boyutu:  
İstanbul'da bulunan çok sayıda okul binasında hasar oluştu. 200 kişilik ekip, hasar ihbarı bulunan okulları tek tek inceledi.

Yapılan incelemede Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Bahçelievler Yenibosna Ortaokulu, Büyükçekmece Mimarsinan İlkokulu ve Ortaokulu, Çatalca Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), Gaziosmanpaşa Vefa Poyraz Anadolu Lisesi, Gaziosmanpaşa Küçükköy İmam Hatip Lisesi (İHL) (A Blok), Gaziosmanpaşa 100. Yıl İlk/Ortaokulu, Pendik Seyit Burhan Toprak İlkokulu, Sancaktepe Rehberlik ve Araştırma Merkezi ağır hasar gördüğü belirlendi.29 OKULDA EĞİTİME ARA VERİLDİ

İstanbul'da ağır hasar gören 9 okulun yanı sıra 20 okul ise orta hasar gördüğü gerekçesiyle eğitim ve öğretime son verildi.

Hasarlı okullardaki öğrenciler başka okullara nakledildi. İkinci yarıyıl öncesi okul binalarıyla ilgili hasar tespit, karot örneği ve inceleme çalışmaları tamamlandı.

Okul binalarının kaderiyle ilgili İstanbul Valiliği bu hafta içi bir açıklama yapacak.

AĞIR HASARLI 9 BİNA YIKILACAK

Ağır hasarlı 9 okul binasının yıkılarak yerine yenisinin yapılacağı öğrenildi. Az hasarlı binalarda ise güçlendirme yapılacağı kaydedildi.
(DHA)

Üye OlÜye Girişi