İstanbullular kentine sahip çıkmaya devam ediyor

 

Kanal İstanbul'un iptaline ilişkin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine yapılan itiraz başvuruları, yoğunluk nedeniyle 2 Ocak akşamına kadar uzatıldı.

28.12.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbullu yurttaşlar, AKP’nin ‘mega’ rant projesi Kanal İstanbul’a karşı bugün de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine akın etti. Müdürlük önlerinde, soğuk hava ve yağışa rağmen uzun kuyruklar oluştu.

Kanal İstanbul projesinin iptaline ilişkin İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yapılan başvurular geç saatlere kadar devam etti.  26 Aralık Perşembe günü  Müdürlük binaları önünde görülen uzun kuyruklar aynı şekilde dün de görüldü. Ataşehir’de bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde yoğunluk nedeniyle başvuru süresi 21.30’a kadar uzatıldı.2 OCAK’A KADAR DEVAM EDECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 23 Aralık’ta Kanal İstanbul projesi ile ilgili hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunu kabul etmiş, rapor; 10 gün boyunca askıda kalacak ve yurttaşların görüş, eleştiri ve itirazlarına açık olacak. 

İtirazlar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine dilekçeyle başvurarak yapılabildiği gibi, ilgili kurumlara faks göndererek ya da CİMER üzerinden de yapılabiliyor. 23 Aralık Pazartesi günü başlayan süreç 2 Ocak’ta son buluyor.
Üye OlÜye Girişi