İstifa söylentileri için  'deli saçması' diyen CHP'li Sancar, üyelikten istifa etti

 

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Sancar, daha önce istifa edeceği yolundaki haberler için 'Deli saçması' demişti.

28.02.2021
Yazı Boyutu:  
İstifa kararını Twitter hesabından kısa bir açıklama ile duyuran Teoman  Sancar, “Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” dedi.

Kısa süre içerisinde kameraların karşısına geçerek istifasının gerekçelerini açıklaması beklenen Sancar’ın istifası ile birlikte CHP’nin sandalye sayısı 135’e düştü.

İstifa söylentileri için ‘deli saçması’ demişti

Teoman Sancar, daha önce CHP’den istifa edip Muharrem İnce’nin partisine geçeceği iddia edilen vekiller arasında gösterildiği haberlere tepki göstermişti.

Sancar, söz konusu haberler için “Peki bundan benim haberim niye yok? Deli saçması!” demişti.

CHP’de istifalar

Ocak ayının sonunda İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel de CHP’den istifa etmişti.

Parti kurma çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce de 8 Şubat’ta CHP’den istifa ettiğini açıklamıştı.

2018 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan İnce, CHP’den ayrılan Çelebi, Aksoy ve Özel’in yeni kuracağı partiye katılacaklarını duyurmuş ve “Partimiz kurulunca, TBMM’de İYİ Parti’den sonra en çok vekili olan grup olacağız” ifadelerini kullanmıştı.


Üye OlÜye Girişi