İYİ Parti'den AKP'ye geçen doktor vekile kürsüde 'Koronavirüs selamı'

 

Bir süre önce İyi Parti'den istifa eden Antalya Milletvekili göz doktoru Tuba Vural Çokal, AK Parti'ye katıldı. AKP Grup toplantısına katılan Çokal ile Erdoğan, kürsüde koronavirüs salgını nedeniyle tokalaşmak yerine ellerini kalplerine götürerek selamlaşmayı tercih ettiler.

11.03.2020
Yazı Boyutu:  
AK Parti Grup Toplantısı'nda  AKP Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının ardından İYİ Parti'den geçtiğimiz günlerde istifa eden Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, AK Parti'ye katıldı.

İYİ Parti'den ayrılan Tuba Vural Çokal AKP'ye geçti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'na katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmanın ardından AKP'ye belediye başkanlarına rozetlerini taktı.

İYİ Parti'den geçtiğimiz günlerde istifa eden Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, ile 3 ilden 5 belediye başkanı daha AK Parti'ye katıldı. Bu arada Türkiye'yi de tehdit eden koronavirüs salgını nedeniyle, Erdoğan, partisine katılan uzman göz doktoru Milletvekili Tuba Vural Çokal'ın elini sıkmak yerine elini kalbine götürerek selamlaması dikkati çekti.

Öte yandan Çokal'ın AK Parti'ye katılmasıyla AK Parti'nin Meclis'teki milletvekili sayısı 291'e yükseldi.

Tuba Vural Çokal, İlk ve ortaokulu Çağlayan İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Lise eğitimimi İstanbul Özel Ata kolejinde tamamladı. 1996 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.  Göz Hastalıkları Uzmanlığı İhtisasını 2003 yılında, Fizyoloji doktorasını 2004 yılında tamamladı.

Tuba Vural Çokal, 2003 yılında Amerika Baylor (Methodist) University’de glokom üzerine gözlemci olarak görev aldı. Tuba Vural Çokal, 2010-2011 yılları arasında Hindistan'da Chennai'de Agarval Hastanesinde Katarakt Cerrahisi üzerine eğitim aldı

Sırasıyla İstanbul’da Alman Hastanesinde göz hastalıkları uzmanı, Şişli Göznurunu Koruma Vakfı Göz Hastanesinde Başhekim olarak çalışan Tuba Vural Çokal, Daha sonra Antalya’ya dönerek Özel Side Anadolu Hastanesinde göz hastalıkları uzmanı olarak çalışmaya başladı.

Bir süre sonra da Side’de kendi kliniğimi açtı. Emekli Noter Altunay ve emekli Hazine Avukatı Günay Vural’ın kızı olan Tuba Vural Çokal, Meslektaşı olan bir hekimle evli ve iki erkek çocuk annesi.  27. dönem İYİ Parti Antalya milletvekili olarak Meclis’e girdi.

Üye OlÜye Girişi