İzdivaç programlarına 'aile kültürü' ayarı

 

Davutoğlu televizyonlardaki izdivaç programlarının aile kültürüne uymadığı gerekçesiyle RTÜK üyelerine dert yandı

13.02.2016
Yazı Boyutu:  
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun RTÜK üyelerine izdivaç programlarını 'şikayet' etti. RTÜK'ün Başbakan'ın bu şikayetini  17 Şubat Çarşamba günü  özel televizyonların program yapımcıları ve yöneticileriyle yapacakları toplantıda dile getirecekleri ve kendilerinden kurmaca programlardan vazgeçmelerini isteyecekleri öğrenildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya başkanlığındaki Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyelerini makamında kabul etti. Çankaya Köşkü’nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 1 saat sürdü.

“BUNLARA İZDİVAÇ DA DEMEMEK LAZIM”

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Başbakan Davutoğlu sohbet sırasında RTÜK üyelerine izdivaç programlarından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Davutoğlu’nun “Bunlara izdivaç da dememek lazım, bunlar aile kültürüne zarar veriyor. Kapalı bir paravanın ardından yapılan pazarlıkla aile kurulmaz. Bunlar evlilik romantizmini de öldürüyor. Bizim aile kültürümüze uygun değil” dediği öğrenildi.

RTÜK SALI GÜNÜ KONUYU KENDİ ARASINDA DEĞERLENDİRECEK

RTÜK yönetim kurulu ise 16 Şubat Salı günü toplanarak, bir gün sonra televizyon program yapımcıları ve yöneticileriyle yapılacak toplantının gündemini belirleyecek. Bu toplantıda Başbakan'ın evlilik programlarıyla ilgili şikayetlerinin de ele alınacağı öğrenildi

Üye OlÜye Girişi