İzmir için de OHAL kararı

 

Ankara ve İstanbul bitti İzmir'de polise olağanüstü yetki verildi

8.03.2014
Yazı Boyutu:  
 
Ankara ve İstanbul'da olduğu gibi İzmir için de OHAL anlamına gelebilecek bir karar verildiği ortaya çıktı. İzmir'in Konak ve Çiğli ilçelerinde polise 4 Nisan'a kadar 24 saat boyunca her türlü arama yapma yetkisi verildiği ortaya çıktı.
 
 
 İzmir’in Çiğli İlçesi için verilen kararda her türlü umuma açık yer ve çevrelerde üst araması, araç araması ve özel eşyalar da dahil arama yapılması için karar verildiği ortaya çıktı.
 
Çiğli Kaymakamı Mustafa Arı tarafından verilen arama kararında alışveriş merkezleri, terminaller ve yollar gibi her alanda arama yapılması açıkça ifade ediliyor.
 
11 ŞUBAT'TAN 5 NİSAN'A KADAR
 
Verilen kararda Çiğli İlçesi için, “11 Şubat 2014 Salı Günü Saat 08.00’den 5 Nisan 2014 Saat 08.00’e kadar arama kararının geçerli olduğu belirtildi.
 
İzmir 22. Sulh Ceza Mahkemesi’nin verdiği arama kararının gerekçesi olarak ise PKK’nin eylemlerini arttıracağı istihbaratlarının olduğu gösterildi.
 
İzmir Konak için verilen arama kararında ise 4-9 Mart tarihleri arasında arama kararının geçerli olduğu belirtildi.
 
Arama kararında kişilerin özel kağıtlarının ve eşyalarının da aranması ifadesinin yer alması dikkat çekti.
 
Bu kararın gerekçesinde ise Taksim Gezi olaylarının engellenmesi ve 17 Aralık yolsuzluk operasyonu çerçevesinde yapılması muhtemel eylemler olduğu ifade edildi. (Radikal)
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi