İzmir Valiliği, Onur Haftası etkinliklerini yasakladı 10

 

Valilik, 7. İzmir LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında düzenlenecek etkinlikleri yasaklama gerekçesi olarak kamu güvenliğini gösterdi.

15.06.2019
Yazı Boyutu:  
İzmir Valiliği, "Yürümek yetmez, şehrin tamamını istiyoruz" sloganıyla düzenlenecek olan 7. İzmir LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında düzenlenecek etkinlikleri yasakladı

İzmir Valiliği, “kamu güvenliği ve esenliği”ni bahane etti Onur Haftası etkinliklerini yasakladı

İzmir’de 17-23 Haziran tarihleri arasında “Yürümek yetmez, tüm şehri istiyoruz” sloganıyla 7. İzmir LGBTİ+ Onur Haftası etkinlikleri düzenlenecekti.

İzmir Valiliği dün yayımladığı açıklama ile etkinliklerin, “huzur ve güvenliğin”, “kamu güvenliği ve esenliğinin sağlanması”, “milli güvenlik” ve “suç işlenmesinin önlenmesi” gibi gerekçelerle yasaklandığını duyurdu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İzmir Birlikte Güçlü ve İzmir Pride twitter hesapları ile İzmir Genç LGBTİ Derneği facebook sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda İzmir LGBTİ(Lezbiyen, Gey, Bieseksüel, Transseksüel ve İnterseks Birliği) topluluğu organizesinde 17-23 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılması planlanan çeşitli etkinliklerle ilgili olarak;

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve Uygulanmasına Dair Yönetmelik ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/A-C maddeleri gereğince ilimizde yaşayan insanların  huzur ve güvenliğinin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu güvenliği ve esenliğinin sağlanması;  milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, olası şiddet ve terör olaylarının önüne geçebilmek amacıyla yapılması planlanan çeşitli etkinlikler Valiliğimizce yasaklanmıştır.

Sendika.Org

Üye OlÜye Girişi