İzmir'de Tunç Soyer'den Kocaoğlu kadrosunu tasfiye

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, belediye ve şirketlerinde üst düzey bürokratların tasfiyesiyle ilgili operasyon başlattı.

21.05.2019
Yazı Boyutu:  
31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 56 oy oranıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen ve üç dönemdir bu görevi yürüten Aziz Kocaoğlu'ndan görevi devralan  CHP'li Tunç Soyer, Aziz Kocaoğlu'nun uzun yıllar birlikte çalıştığı bürokrat kadrolara dokundu. 

 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediye bürokrasisinde değişim için düğmeye bastı. Uzun süredir ekibiyle isimler üzerinde çalışan Soyer, İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı’nın istifasını aldı.

KOCAOĞLU’NUN GÖZDESİ

Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir eski Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu döneminde önemli görevlerde bulunan Çete davasından da yargılanarak aklanan Pervin Şenel Genç'in de bazı şirketlerdeki yönetim kurulu üyeliği ve yetkilerine son verdi. Soyer ayrıca şirketler koordinatörü olarak görev yapan Hilmi Özen'le de yola devam etmeme kararı aldı. Son olarak Ünibel A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten İzmir eski Vali Yardımcısı Ardahan Totuk'la da yollar ayrıldı.

DEĞİŞİM SÜRECEK

Tunç Soyer'in İBB ve şirketlerdeki operasyonunun önümüzdeki günlerde de hız kesmeden devam edeceği belirtiliyor.


Üye OlÜye Girişi