İzmirliler Ata'dan Ana'ya koştu

 

Atatürk'ün ölümünün 77. yıldönümü nedeniyle İzmir'de Ata'dan ana'ya Saygı Koşusu düzenlendi

9.11.2015
Yazı Boyutu:  
Cumhuriyetin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, 77'nci ölüm yıl dönümü öncesinde bugün İzmir'de"Ata'dan Ana'ya Saygı Koşusu" ile andı. Yüzlerce kişi Anayasa Meydanı'ndan Zübeyde Hanımın Kabri'ne koştu.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın anıt mezarının bulunduğu Karşıyaka, Atatürk'ün 77'nci ölüm yıl dönümü öncesinde anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Spora büyük önem veren Atatürk ve O'nu Türk milletine kazandıran annesi Zübeyde Hanım, bu yıl 22. kez düzenlenen "Ata'dan Ana'ya Saygı Koşusu" ile anıldı. 718'i kayıtlı, her yaştan yaklaşık bin sporcunun katıldığı koşu Anayasa Meydanı'ndan start aldı. Yalı Caddesi'ni takip eden sporcular Girne Caddesi'nden Atatürk Caddesi'ne dönüp, 4.2 kilometrelik parkur sonunda Zübeyde Hanım Kabri'ne ulaştı. Dereceye girenlere madalya ve kupa verildi.

HATİCE ANNE DUYGULANDIRDI

30 Farklı kategoride gerçekleşen koşuda İzmir'in çevre ilçelerinden sporcular da yer aldı. Engelli ve yabancı uyruklu sporcular da koşuya katıldı. Koşunun en yaşlı üyesi olan 19 Mayıs 1922 doğumlu, 93 yaşındaki Hatice Leman Ertürk de koşuyu tamamladı. 


Üye OlÜye Girişi