Kaçırılırken yakalandı, doğaya salındı

 

Diyarbakır'da kaçak avlanan canlı kurbağalar son anda kurtarıldı

22.05.2015
Yazı Boyutu:  

 

Diyarbakır’da kaçak kurbağa avladıkları tespit edilen 5 şahıs ile 25 kasa içerisinde toplam 250 kilogram canlı kurbağa ve bir kamyonet ele geçirildi.

 

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Bismil/Sinan Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince, Ağıl Mahallesi Kışla sokağı bölgesinde bulunan gölette kaçak kurbağa avlandığı ihbarı alındı.

Olayın haber alınması üzerine icra edilen devriye faaliyetinde, kaçak kurbağa avladıkları tespit edilen 5 şahıs ile 25 kasa içerisinde toplam 250 kilogram canlı kurbağa ve bir kamyonet ele geçirildi.

Yakalanan 5 şüpheli şahsa Diyarbakır Orman ve Su işleri Müdürlüğü tarafından Çevre Kanunun 20/k maddesi gereği idari para cezası kesildi.

Ele geçirilen 250 kilogram canlı kurbağa ise Diyarbakır Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri tarafından tekrar doğaya salındı.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, çevre ve doğal hayatın korunması için yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir” denildi. (ANKA)

 

 


Üye OlÜye Girişi