KA.DER'den Kılıçdaroğlu'na: Kendi başarısızlığınızı kadınlara yüklemeyin!

 

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çok sert sözlerle yüklendi. KA.DER yetkilileri 3 aydır görüşme taleplerine karşılık bulanamadıklarını söyledi.

07.02.2019
Yazı Boyutu:  
KA.DER, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Kadın aday istiyoruz ama kadın arkadaşlar erkek istiyorlar' sözlerine ise 'kendi başarısızlığını kadınlara yüklemesi CHP Genel Başkanına yakışmadı' şeklinde karşılık verdi.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon programında 'Kadın aday istiyoruz ama kadın arkadaşlar erkek istiyorlar' sözlerine Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER)'den yanıt geldi. KA.DER, Kılıçdaroğlu'na 'kendi başarısızlığını kadınlara yüklemesi CHP Genel Başkanına yakışmadı' dedi.

KA.DER, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"ÇOK TEHLİKELİ BİR SÖYLEM"

Bu söylemi çok manidar buluyoruz. Çünkü, çok tehlikeli bir söylemdir. Kendisi CHP içerisindeki siyasetin en tepesindeki kişidir. Dolayısıyla, partisinde karar verici noktadadır ve sorumluluğu vardır. Kadınların yaşadığı mağduriyetin sebebini kadınlara yükleyerek; kadınları suçlu çıkarmaya çalışması, siyasette var olan erkek egemen anlayışı gösteren en önemli örneklerden biridir. Bu konuda kendi başarısızlığını kadınlara yüklemesi aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı’na yakışmamıştır. Ayrıca, biz konumuz gereği, birçok kadının, bir başka kadın adayı desteklediğini biliyoruz, kadın adaylar olmasına rağmen değerlendirilmediklerini de biliyoruz.

"MARMARA'NIN TEK KADIN BELEDİYE BAŞKANI HANDAN TOPRAK ADAYLAŞTIRILMADI"

Marmara Bölgesinin tek kadın belediye başkanı olan Handan Toprak’ın adaylaştırılmamasını, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Amasra ve diğer illerde olduğu gibi, kadınların ısrarla yok sayıldığını biliyoruz. 

"3 AYDIR RANDEVU ALAMADIK"

Ayrıca, Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendisiyle görüşme talebimiz 3 aydır karşılık bulmamıştır. (YeniSoluk)


Üye OlÜye Girişi