KA.DER'e yeni başkan, yeni soluk

 

Sunay Karamık ve bir üyenin daha istifasıyla Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER)'de doğan yönetim boşluğu iki yeni üye ile dolduruldu. Genel Başkanlığa Nuray Karaoğlu seçildi

31.01.2017
Yazı Boyutu:  
6 Aralık 2015'de düzenlenen Kadın Adayları Destekleme Derneği  KA.DER 10. Olağanüstü Genel Kurulu’nda belirlenen yeni yönetim kurulunda  Genel  Başkanlığa seçilen Sunay Karamık'ın genel başkanlık ve merkez yönetim kurulu üyeliğinin yanısıra dernek üyeliğinden de istifa etmesinin ardından, Ka.Der Genel Başkanlığı'na iş kadını, eğitimci Nuray Karaoğlu seçildi.
Sunay Karamık ve bir asil üyenin istifasıyla Genel Yönetim Kurulu'nda ortaya çıkan boşluk  Kazete İmtiyaz Sahibi ve Ka.Der İzmir Şubesi eski başkanlarından Berrin Gürçay Dilekçi, aktivist Işın Köker'in asil üyelikleriyle dolduruldu.

Berrin Gürçay Dilekçi ve Işık Köker'in katılımıyla 29  Ocak Pazar Günü yapılan toplantıda KA.DER Genel Yönetim Kurulu; kendi arasında seçimle yeni yürütme organını seçti. Buna göre,  Nuray Karaoğlu Genel Başkanlığa seçilirken Ş. Mine Kılıç  Genel Sekreterliğe, Işın Köker ise saymanlığa getirildi. 

Yasemin Bektaş, Berrin Gürçay Dilekçi, Ece Emre, Azime Kocacık, Özlem Küçükyılmaz ve Burcu Üzümcüler  ise Merkez yönetimde üye olarak yer alıyor

Nuray Karaoğlu  kimdir?

1960 Bursa doğumlu Nuray Karaoğlu, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler ve Yönetim Bilimleri alanında yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunan Karaoğlu, Göztepe Rotary Kulübü’nde 2002-2003 Döneminde başkanlık yapmıştır. 

KAGİDER üyesi olan Karaoğlu, 2004 yılında KA.DER’e üye oldu.

Evli ve 3 çocuk annesi olan Karaoğlu, süreli dergi ,eğitim yayınları üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren Nesa Basın Yayın Organizasyon'da Yönetim Kurulu Üyesidir.

Nuray Karaoğlu, Kadın Girişimciliği, Örgüt İçi İletişim Eğitimi, Toplumsal Cinsiyet ve Kota Eğitimi, Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi, Erickson Denge Merkezi NLP Practitioner Sertifika Programlarına katılmış olmasıyla da dikkat çekiyor.


Üye OlÜye Girişi