Kadıköylüler bu akşam 'Her şey çok güzel olacak'da buluşuyor

 

Belediye Başkanlığı mazbatası YSK'nın gerekçelerini bir türlü açıklayamadığı 4'karşı 7 oyla aldığı kararla elinden aldığı CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun “Her şey çok güzel olacak” sloganı yarın akşam Kadıköylüleri biraraya getiriyor.

22.05.2019
Yazı Boyutu:  
YSK’nin İstanbulluların iradesini yok sayarak aldığı seçimin yenilenmesi kararı üzerine hukuksuzluğa karşı ses çıkarmak için sokağa çıkan Kadıköylüler 22 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde yapılacak forumda bir araya geliyor.

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimine giderken yağmaya, talana ve yalana “dur” diyecek herkesi birlikte mücadele etmeye çağıran Kadıköylüler seçime kadar ki süreçte izlenmesi gereken yol ve yöntemleri birlikte düşünmeye ve üretmeye çağırıyor.

Kadıköy halkına yapılan çağrı şöyle:

Biz, YSK’nin 31 Mart seçim sonuçlarına darbe yaparak yenileme kararına karşı ilk akşamdan bugüne kadar tepki gösteren, sokağa çıkan Kadıköylüler, İstanbullularız.

23 Haziran’da yapılacak bu seçim artık sıradan bir seçimin ötesinde anlam ifade etmektedir. Zarftan çıkan dört pusuladan sadece bir tanesi usulsüz sayılarak, büyük bir hukuksuzlukla biz İstanbulluların iradesi gasp edildi.

23 Haziran seçimi; yağmaya, talana ve yalana İstanbul’dan “Dur” demek anlamını taşıyacaktır.

Bu çok kritik ve öznel koşulları olan seçime Kadıköy’den demokrasi adına katkı koymanın tüm Kadıköy halkının sorumluluğunda olduğunu düşünüyoruz.

Bugünden 23 Haziran’a kadar bu bağımsız ve birleşik seçim kampanyasında gerçekleşecek çalışmalar sonrasında Kadıköy yerelinde özne olabileceğimiz bir birlikteliği hedefliyoruz.

KHK’li oldukları gerekçesi ile seçilmiş belediye başkanlarının mazbatalarının verilmemesine, “Her şey güzel olacak” dediği için sanatçıların hedef gösterilmesine, gazetecilerin saldırıya uğramasına, halkın susturulmaya çalışılmasına “Artık yeter” diyenler olarak bir araya geliyoruz.

İrademizin gasp edilmesine izin vermeyeceğiz.

İlk olarak 23 Haziran’ı kazanmak ve sonrasında Kadıköy yerelinde söz ve kararın halkta olacağı yeni bir sayfa başlatmak için;

22 Mayıs Çarşamba Saat 20.00’de Kadıköy Evlendirme Salonu’nda #HerŞeyÇokGüzelOlacak diyenler olarak buluşuyoruz.

(Sendika.Org)

Üye OlÜye Girişi