Kadın akademisyen okulun 5. katından atlayarak intihar etti

 

Bartın Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi Dr. Güneş Günay Sezer’in 5 katlı okul binasının en üst katından atlayarak hayatına son verdi.

04.12.2019
Yazı Boyutu:  
Bartın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Dr. Güneş Günay Sezer (35) görev yaptığı binanın 5 katından atlayarak canına kıydı. Akademik kariyeri başarılarla dolu olan genç akademisyenin neden intihar ettiği henüz bilinmiyor. 

Bartın Üniversitesi Tıbbı Hizmetler ve Teknikleri Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Programı öğretim görevlisi  Dr. Güneş Günay Sezer, Ağdacı Kampüsündeki Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu binasının en üst katından kendini boşluğa bıraktı. Öğrencilerin ve diğer çalışanların haber vermesinin ardından olay yerine gelen 112 Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan öğretim görevlisinin hayatını kaybettiği belirlendi. 

Cumhuriyet Savcısı incelemesinin ardından akademisyenin cansız bedeni otopsi için Bartın Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Akademik hayatında birçok ödül alan akademisyenin mesai arkadaşları ve öğrencileri gözyaşlarına hakim olamadı.

ÜNİVERSİTE BAŞSAĞLIĞI İLANI YAYINLADI

Öte yandan yaşanan olay sonrası Bartın Üniversitesi Rektörlüğü başsağlığı ilanı yayınlayarak, konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı belirtildi. 

OdaTV’nin telefonla ulaştığı Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un Özel Kalem Müdürü Turgay Delialioğlu, henüz olaya ilişkin bir bilgilerinin olmadığını, konuyla ilgili açıklama yapacaklarını bildirdi.

Bartın Üniversitesi, daha sonra sosyal medya hesabından başsağlığı dileyen mesaj yayımladı. (DHA)
Üye OlÜye Girişi