Kadın basketbolcuya doping rezaleti

 

TBF, daha önce doping yaptığı açıklanan Diana Taurasi nin oynaması için koyulan tedbir kararı kaldırıldı. Fenerbahçeli basketbolcunun doping testleri geri çekilirken, sarı-lacivertli kulüp olayı rezalet olarak duyurdu.

16.02.2011
Yazı Boyutu:  

 Fenerbahçe Kadın basketbol Takımı nın dünyaca ünlü oyuncusu Diana16_guncel_Fenerbah__e__den_Taurasi_tepkisiRezalet_.jpg Taurasi nin dopingli çıktığı gerekçesiyle takımdan gönderilmesinin ardından şok bir gelişme yaşandı.

Basketbol Federasyonu ndan Fenerbahçe Kulübü ne gönderilen yazıda, WNBA ye dönen Taurasi ye uygulanan doping testlerinin geri çekildiği ve tedbir cezasının kaldırıldığı bildirildi.

Ocak ayında Diana Taurasi nin A ve B numunelerinin pozitif çıkması nedeniyle oyuncu tedbirli olarak Disiplin Kurulu na sevk edilmiş, Fenerbahçe Kulübü de Taurasi yle sözleşmesini feshetmişti.

Federasyondan bugün yapılan açıklamada ise, "Hacettepe Üniversitesi Doping Kontrol Merkezi tarafından sporcuların teknik savunmalarının incelenmesi sonucunda A ve B numunelerinine ait Analiz Sertifikaları nın geri çekilmesi üzerine, Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu da konuyu bu çerçevede değerlendirerek sporcuların "Tedbir" kararlarının kaldırılmasına oy birliği karar verdi" denildi.

Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden Rezalet başlığı ile yaptığı açıklamada, olayla ilgili mağduriyetleri olduğunu belirterek, ilerleyen günlerde basın toplantısı düzenleneceği duyuruldu.

COKER IN DA CEZASI KALDIRILDI
Öte yandan Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, modafinil adlı yasaklı maddeyi aldıkları gerekçesiyle kurula sevk edilen Fenerbahçe nin eski oyuncusu Diana Taurasi nin yanı sıra Ceyhan Belediyesi oyuncusu Monique Coker ın da tedbir kararını kaldırdı.


Üye OlÜye Girişi