Kadın cinayetini protesto eden Gizem'in de sonu aynı oldu

 

Burdur'un Bucak ilçesindeeski erkek arkadaşı tarafından bıçaklanarak öldürülen Gizem Canbulut’un sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar dikkat çekti.

18.03.2021
Yazı Boyutu:  Bucak ilçesinde Yunus Emre Parkı’nda eski sevgilisi tarafından bıçaklanarak katledilen Gizem Canbulut’un geçen yıl Pınar Gültekin cinayetine tepki göstererek “Türkiye’de kadın olmak zor, kadın ölmek kolay” ifadeleriyle yaptığı paylaşım sosyal medyada gündem oldu. 
 


İŞTE GİZEM CANBULUT’UN YAPTIĞI PAYLAŞIMLAR; 
  • “Türk kadını aşktan meşkten vazgeçti. Sinirlenince dövmeyecek, sövmeyecek; ayrılınca öldürmeyecek adam arıyor” 
  • “Elde edene kadar peşinde koşuyorsunuz, elde edince gözünüzün önünde olsa görmüyorsunuz. Sen terk edince arkasından ağıza alınmayacak hakaretler ediyorsunuz, o bırakınca öldürüyorsunuz, yakıyorsunuz... Bir cana kıyıyorsunuz ve buna erkeklik diyorsunuz...”
  • “Zamanında akıllı olsaydın şimdi sahte hesaplar açıp profilime mal mal bakmazdın..” 


ESKİ SEVGİLİSİ TARAFINDAN BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLDÜ 

Bucak Necati Topay Ticaret Meslek Lisesi’nde, aynı dönem öğrenim gördükleri belirlenen 17 yaşındaki Gizem Canbulut ile Eren Yıldız, dün öğlen saatlerinde Yunus Emre Parkı’nda buluştu.

Savcılığa verdiği ifadesinde Yunus Emre Parkı’na kendi adına sahte hesaplar açan Gizem Canbulut’u uyarmaya geldiğini belirten Eren Yıldız bir anlık sinirle Canbulut’u bıçaklamış, Canbulut hastaneye kaldırılmıştı. Hastaneye kaldırılan Canbulut, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. 

Gizem Canbulut’u bıçakladıktan sonra olay yerinden uzaklaşan Eren Yıldız  ise evine gitmiş ve ardından polisi arayıp kendini ihbar etmişti. 

Eve gelen polislere teslim olan ErenYıldız. akşam çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Burdur Cezaevine gönderilmişti. 


Artık edicek hakaret beddua bulamıyorum sinirimi hıncımı nasıl atarım bilmiyorum siz bırakın adam olmayı erkek olmayı bile beceremiyorsunuz sadece müsvedde artığısınız sizi sadece Allah'a havale ediyorum her bir ölen kadının üzerinizde ahı olsun #GizemCanbulut
Resim
16
878
Bu Tweet dizisini göster
Şimdi buraya yazıyoruz yaa Sıradayız... Minübüse binince,eve tamirci çağrınca, yolda yürürken,iş yerinde çalışırken, Reddedince,Ayrılınca, Gözümüzün üstünde kaşımız var diye...Canları istesin yeterki, oracıkta ÖLDÜRÜRLER BİZİ #GizemCanbulut YETER ARTIK
Resim
Resim
3
356
(İHA)                                         

Üye OlÜye Girişi