Kadın personele mobbing uygulayan başkan ayağından vuruldu

 

İzmir Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, evinin önünde silahla ayağından vurularak yaralandı.

3.12.2017
Yazı Boyutu:  
Mahalle delege seçimlerinde rakip ilçe başkan adayını desteklediği için kadın personeli pazaryeri tuvalet bakııcılığına süren  İzmir Güzelbahçe Belediyesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Mustafa İnce evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda bacağından yaralandı. Başkan İnce, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce eşi Nilüfer İnce ile birlikte ilçenin Yaka Mahallesi’nde bulunan evine girerken, kapı önünde silahlı saldırıya uğradı. 

Otomobille yanına yaklaşan kimliği belirsiz bir kişi, üç dört kez İnce çiftine doğru ateş açtı. Silahtan çıkan mermilerden biri Mustafa İnce’nin sol diz kapağının üzerine isabet etti. İnce yere yığılırken saldırgan otomobille olay yerinden uzaklaştı. 

Çevre sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Mustafa İnce ambulansla 9 Eylül Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Aynı ambulansla hastane giden CHP Güzelbahçe İlçe Baykanı Kazım Çam, DHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Saldırının siyasi olduğunu düşünmüyoruz. Biri kanunsuz bir iş yapmayı teklif etmiştir. Başkan da kabul etmeyince bu yola başvurmuştur diye düşünüyorum" dedi.

Görgün tanıklarının ifadesine başvurup çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye alan polis ekipleri, saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

Hürriyet'in AA mahreçli haberine göre, İnce ve eşi ilçedeki bir balıkçı restoranında yemek yedikten sonra evlerine gitmek üzere otomobillerine yöneldi. İnce, binmek üzere olduğu aracına arkadan vuran beyaz renkli otomobilin sahibiyle tartıştı. Tartışma sırasında silahını çeken kişi, İnce'nin dizinin altına bir el ateş ettikten sonra aracına binerek olay yerinden kaçtı.BAŞKAN İNCE, BİR KADIN ÇALIŞANINI TUVALET BEKÇİSİ YAPMIŞTI

Silahlı  saldırıya Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, CHP'nin mahalle delegeliği seçiminde halen ilçe bakanı olan Kazım Çam'ın karşısına aday olarak çıkan Vural Gezer'in listesini desteklediği için bir çocuk annesi Mine Bilir Şahin'i Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 'ndeki görevinden alarak , Yalı Mahallesi 1. Balıkçı Barınağında bulunan WC’nin temizliğini yapmak üzere Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevlendirmişti.


Üye OlÜye Girişi