Kadın polis, kendisine tecavüz eden amiriyle çalışmaya zorlanınca intihar etti

 

Rusya’da genç polis memuru, kendisine tecavüz eden şahısla çalışmaya zorlanmasının ardından kendini vurarak intihar etti.

26.11.2019
Yazı Boyutu:  
23 yaşındaki genç polis, göreve başlamasının ardından üstü olan kıdemli bir polisin tecavüzüne uğradı. Durumu üstlerine bildirdiği ifade edilen genç kadın polisin, olayın örtbas edilmesi yönünde telkin aldığı iddia edildi.

Olayın ardından kendisine cinsel tacizlere devam eden polis amiriyle çalışmaya zorlanan genç kadın beylik tabancasıyla intihar etti.

Rusya’nın Soçi kentinde yaşanan olayda hayatını kaybeden Maria Klochkova’nın hayalinin polislik olduğu ifade edildi. Göreve başladıktan sonra erkek meslektaşlarından baskı gördüğü ileri sürüldü.

Kız kardeşi Anna, tecavüz öncesinde başlayan zorbalıkların genç kadının görev yapmasına engel olduğu ifade ederek şu açıklamalarda bulundu:

Kız kardeşim akıl hastası değildi. Hiçbir psikolojik sorunu yoktu ancak intihara zorlandı. Bir dedektif tarafından tecavüze uğradı. O andan itibaren sadece kurban değil, ailemizin onurunu zedeleyen biri olduğunu düşündü. Onu polise ihbar etmedi çünkü kariyerini mahvetmekten korkuyordu. Olayın rapor edilmesini istemedi.

Kardeşinin verilebilecek en yanlış kararı verdiğini söyleyen Anna, kardeşine tecavüz eden ve ölümüne sebep olan herkesin cezalandırılmasını istedi.

Yaşananların ve yapılan açıklamaların ardından Rusya’nın Soçi kentinde bulunan polis teşkilatında geniş çaplı soruşturma başlatıldı. (Tele1)

Üye OlÜye Girişi