Kadın rallicinin aşiret evliliği

 

Türkiye Ralli Şampyonasında kadınlar dalında lider olan Burc Çetinkaya, Bucak aşiretinden Fatih Mehmet Bucak'la Urfa’da evlendi

27.09.2015
Yazı Boyutu:  
Ünlü rallici Burcu Çetinkaya,  7 Haziran seçimlerinde Şanlıurfa’dan bağımsız milletvekili adayı olan Fatih Mehmet Bucak’la evlendiği ortaya çıktı.Yüksek lisansını Harran Üniversitesi’nde tamamlamak üzere 1,5 yıl önce Şanlıurfa’ya yerleşen Burcu Çetinkaya, hayat arkadışını da orada buldu. 7 ay önce bir arkadaşı vasıtasıyla Fatih Mehmet Bucak’la tanışan Çetinkaya, sürpriz şekilde evlilik kararı aldı. Çetinkaya ve Bucak, geçtiğimiz haziran ayında aile arasında düzenlenen sade bir törenle nikâh masasına oturdu. 

RÖPORTAJ YAPMIŞTI

Mehmet Fatih Bucak, Adalet Partisi’nde milletvekilliği yapan merhum Mehmet Celal Bucak’ın oğlu. 1968, Siverek doğumlu olan Bucak, ekonomist ve aynı zamanda Urfa’nın önde gelen işadamlarından biri. 

Geçmişte iki dönem Şanlıurfa’yı TBMM’de temsil eden babasının izinden giden Mehmet Fatih Bucak, haziran seçimlerinde Şanlıurfa’dan bağımsız milletvekili adayı olmuştu. Seçimler öncesinde Türkiye gazetesi için milletvekili adaylarıyla görüşen Burcu Çetinkaya, Mehmet Fatih Bucak’la da röportaj yapmıştı.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yarışan Burcu Çetinkaya, kadınlar kategorisinde lider durumda. ( Arzu AKBAŞ/ Hürriyet-Kelebek)

 

Üye OlÜye Girişi