Kadın vekilden Arınç a Türkan Saylan sorusu

 

CHP İstanbul Milletvekili Necla Arat, merhum Türkan Saylan’a yönelik yıpratma kampanyasına TRT 2’de yayınlanan bir haber programda niçin destek verildiğini Bülent Arınç a sordu

21.01.2011
Yazı Boyutu:  

CHP den Arınç a Türkan Saylan sorusu

CHP İstanbul Milletvekili Necla Arat, ÇYDD Kurucu Başkanı Türkan Saylan’a yönelik misyonerlik iddialarınaTRT 2’de yayınlanan bir haber programda destek verildiğini belirterek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, "Bu programın sorumlularına ilişkin bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz" diye sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Necla Arat, TBMM Başkanlığı’na, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. 14 Ocak 2011 tarihinde TRT 2’de bir haber programının yayınlandığını ifade eden Arat, "Bu programda 20 yıldır yurt çapındaki eğitim hizmetleri ile kamuoyumuzda büyük bir desteği ve saygınlığı olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve merhum Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan’a yönelik yıpratma kampanyasına ne yazık ki devlet televizyonu destek vermiştir" dedi.

Bu programın sorumlularına ilişkin bir işlem yapmayı düşünüp düşünmediğini merak eden Arat, "Programın bir benzerini TRT olarak ‘Deniz Feneri Davası’ için de hazırlayıp halkımızı o konuda bilgilendirmeyi düşünüyor musunuz" diye sordu.


Üye OlÜye Girişi