Kadın voleybolculara 'Edep Ya Hu' sansürü

 

Bolu Belediyespor oyuncularının posterleri 'Edep Ya Hu' yazılı kağıtlarla örtüldü

13.10.2014
Yazı Boyutu:  
 
 
Bolu'da 2. Lig'de mücadele eden Bolu Belediyespor oyuncularının resimlerinin bulunduğu postere "Edep Ya Hu" yazılar yapıştırıldı.
 
 
Türkiye Kadınlar Voleybol 2'nci Ligi'nde mücadele eden Bolu Belediyespor takımının posterinin bulunduğu reklam panosunda sporcuların mayolarının üzerine 'Edep Ya Hu!' yazılı kağıtlar yapıştırıldı.
 
Polis kamera ile çekim yaparak inceleme başlatırken, kulüp görevlisi ise posterin üzerindeki yazıları kaldırdı.
 
Bolu Belediyespor'un, dün saat 15.00'te 17 Temmuz Spor Salonu'nda karşılaşacağı Hendekspor maçını taraftarlara duyurmak için ilan hazırlattı. 17 Temmuz Spor Salonu ile Atatürk Stadyumu'nun önündeki Stadyum Caddesi ile Konuralp Caddesi'nin köşesinde bulunan billboarda takımın posterinin bulunduğu, 'Filenin sultanları sahaya çıkıyor' yazılı afiş konuldu. Kimliği belirsiz kişilerce Bolu Belediyespor takımında bulunan 11 kadın voleybolcunun mayolarının üzerine A4 kağıdına dik ve yan şekilde yazılmış 'Edep Ya Hu!' yazıları yapıştırıldı. Sporcuların mayoları ve bacakları yazılarla kapatıldı. Caddede yürürken posterin üzerine yapıştırılan yazıları görenler ise yapılana tepki gösterdiler.
 
Bolu Emniyet Müdürlüğü ve Bolu Belediyespor'dan bugün öğle saatlerinde gelen görevliler incelemede bulundu. Polis, kamera ile çekim yaptı. Bolu Belediyespor'dan gelen görevli ise posterin üzerindeki kağıtları tek tek söktü. Polis olayla ilgili inceleme başlattı. Bolu Belediyespor Başkanı Basri Gökdemir, konuyla ilgili olarak yazılı açıklamada bulunacaklarını söyledi.


Üye OlÜye Girişi