Kadın Yönetici Okulu ilk mezunlarını verdi

 

Kadın Girişimci Yönetici Okulu projesinin İzmir etabı tamamladı.

29.03.2013
Yazı Boyutu:  

 

 
 
Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM), İzmir İş Kadınları Derneği ve Konak Belediyesi’nin işbirliğiyle düzenlenen, Kadın Girişimci Yönetici Okulu projesinin İzmir etabı tamamladı.
 
Proje kapsamında bugüne kadar, Ankara ve İstanbul etabıyla birlikte yaklaşık 400 kadın girişimci eğitime katıldı. İzmir’deki eğitimlerin ardından, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, BÜYEM Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin ve Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan katılımıyla gerçekleştirilen törende, programı başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifikaları takdim edildi.
 
Törende konuşan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, “Garanti Bankası olarak, 2006’dan bu yana kadın girişimcilere pozitif ayırımcılık yapıyor ve onları özel bir segmentte değerlendiriyoruz. Finansman desteğinin yanı sıra bilgi birikimlerini artıracakları, cesaret kazanacakları ve seslerini daha fazla duyuracakları platformlar yaratmaya odaklanıyoruz. Örneğin Kadın Girişimci Destek Paketi’yle, bugüne kadar girişimci kadınlarımıza yaklaşık 520 milyon TL kredi kullandırdık. 2008’den bu yana düzenlediğimiz Kadın Girişimci Buluşmaları’yla vizyonlarına katkıda bulunmayı, 2007’den bu yana düzenlediğimiz Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’yla başarılarını gündeme taşımayı hedefledik. Kadın Girişimci Yönetici Okulu projesi kapsamında ise Boğaziçi Üniversitesi’nin değerli akademisyenleri, kadın girişimcilere çeşitli konularda, 1 ay süren yoğun bir eğitim verdi. Kısa bir süre önce Antalya’da da başlayan eğitimleri farklı şehirlerde sürdürmeyi planlıyoruz. Garanti olarak, kadınlarımızın iş yaşamında daha etkin bir şekilde yer alması için heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
BÜYEM Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin ise “Kadın Girişimci Yönetici Okulu, ülkemizdeki tüm kadın girişimcileri hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesi. Günümüzde işletmelerin, uzun ömürlü hale gelebilmesi ve kurumsallaşma yolunda doğru adımlar atabilmesi ancak ‘stratejik yönetim felsefesi’ odaklı yönetim anlayışıyla mümkün... Küresel değişimler, gelişen ekonomik koşullar ve yüksek rekabet koşulları, girişimcilerin daha yüksek bilgi seviyesinde olmasını zorunlu kılıyor. Garanti Bankası’nın girişimiyle Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen Kadın Girişimci Yönetici Okulu eğitimleri de bu yaklaşımla, kadın girişimcilerin ‘iş geliştirme’ yaklaşımını şirket kültürü olarak benimsemesini, işletmelerinin ‘kurumsal ve uzun ömürlü’ işletmelere dönüşmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Eğitimler kadın girişimcilere ‘vizyoner’ bir kimlik sağlarken, katılımcıların yönetsel ve kişisel becerilerini geliştiriyor, sahip oldukları bilgi düzeyini artırıyor. Projemiz, kadın girişimcilerin işlerini büyütebilmek için ihtiyaç duyduğu ‘yönetsel becerilerin’ geliştirilmesine önemli bir katkı sağlıyor.” dedi. 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi