Kadına şiddete seramik bile isyan etti

 

Pervin Özdemir atölyesi kursiyerleri seramiğe can verdi

12.04.2015
Yazı Boyutu:  

 

İzmir Konak Belediyesi’nce bu yıl altıncısı düzenlenen Pervin Özdemir Seramik Yarışması’nda dereceye giren isimler belli oldu.

 

Geleneksel hale gelen yarışma bu yıl kadına yönelik şiddette dikkat çekmek amacıyla “Özgecanlar için” adıyla gerçekleştirildi. 197 yapıtın katıldığı yarışmada ön elemeleri geçen 97 eser Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde açılan sergiyle görücüye çıktı.

Seramik sanatçısı Pervin Özdemir’in seramik atölyesinde kurs gören öğrencilerin ortaya çıkardıkları birbirinden etkileyici yapıtlar usta sanatçıları aratmadı

Yarışma sonunda kursiyerlerden Sema Hazır, Melda Candan Öncü ve Nur İşlek Gürz mansiyon ödülü alırken dereceye giren diğer 19 eser de sergideki yerini aldı.

Oylum Erten Özmen’in üçüncülük; Leman Karadede’nin ikincilik ödül aldığı seramik yarışmasında birinciliği ise Ebru Dal Ülkü ile Celil Balkan paylaştı.

Kadına yönelik şiddete tepkilerini, öğrencileriyle birlikte seramik sanatı aracılığıyla gösterdiklerini dile getiren sanatçı Pervin Özdemir, “Her sanat dalında insanlar kendilerini farklı şekilde ifade ederler. Biz de sesimizi seramik yaparak duyurmak istiyoruz” dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi