Kadına şiddeti kınamak için turuncu fularla ayakkabı bırakacaklar

 

İzmir'de 44 kadın derneğinin şemsiye örgütü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde ve 5 Aralık Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkı’nı elde etmesinin yıldönümünde üzenleyeceği etkinliklerle sesini tüm Türkiye’ye duyurmayı amaçlıyor.

22.11.2019
Yazı Boyutu:  

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), kasım ayı toplantısını Türkan Saylan Sanat Merkezi’nde yaptı. 2020 yılında hayata geçirilecek olan projelerin tartışıldığı ve çalışma stratejisinin belirlendiği toplantıda konuşan İKKB Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde ve Türk Kadınının  Seçme ve Seçilme Hakkı’nı elde ettiği 5 Aralık 'da düzenleyecekleri etkinliklerle İKKB çatısı altında birleşen kadın örgütlerinin tüm Türkiye’ye seslerini duyurmayı amaçladığını söyledi.

Turuncu fularlarıyla ayakkabı bırakacaklar

Kadın hakları ve kadınların sosyal hayatta daha güçlü hale gelmesi için birçok proje üzerinde de çalıştıklarının anlatan İKKB Başkanı, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle mücadele gününde yerimizi alacağız. ‘Şiddetin saati yok’ sloganı ile saat 12:00’de Konak Meydanı Saat Kulesi önünde kadın ve erkek tüm İzmirlileri turuncu fularlarıyla bekliyoruz. Erkek şiddetine maruz kalmış kadınlarımızın sesini duyurabilmek için ayakkabı bırakacağız. Her yerde ve her platformda kadınlara yönelik şiddete karşı birliğimiz içinde bulunan derneklerimizle hareket edeceğiz. Toplumun her tabakasında şiddete karşı olacağız” diye konuştu.

5 Aralık’ta seçilmiş üç kadın belediye başkanı ve seçilmek isteyip seçilemeyen kadın muhtar adayları ile bir panel düzenleneceğini kaydeden Serter, ayrıca panelde geçmiş dönem milletvekili Gülsün Bilgehan Toker konuşmacı olarak yer alacağını söyledi.

44 dernek tek yürek

İKKB Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, “Yaptığımız veya yapacağımız bütün etkinliklerde kadınların yanında olmaya devam edeceğiz. 2020 yılında da 44 dernekle birlikte iş birliği yaparak, kadınların seslerini tüm Türkiye’ye duyurmaya ve sorunlarının çözümüne katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.Üye OlÜye Girişi