Kadına yönelik şiddete fırça attılar

 

Femin&Art Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği, ilginç bir eyleme imza attı

27.04.2013
Yazı Boyutu:  

 

Trabzon’da bugün Meydan Parkı’nda toplanan onlarca kişi son dönemlerde artan kadın cinayetleri ve kadınlara yönelik şiddete dikkat çekmek için “Şiddete fırça atıyoruz” adıyla tuval bezleri üzerine resim yaptılar
 
Etkinlikle ilgili basın açıklaması yapan Femin&Art Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği Genel Başkanı Şükran Üst, bugün Türkiye’nin 20 ilinde, 5 ilçesinde ve 5 ülkede “Şiddete fırça atıyoruz” adıyla kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için eylemler düzenlendiğini söyledi.
 
 
 
Üst “Son zamanlarda yaşanan, kadın cinayetleri ve kadınlara yönelik şiddete dikkat çekip sanatçı ruhuyla bu konuya tepki vermek için; her ilde eş zamanlı düzenleyeceğimiz ‘Şiddete Fırça At’ resim etkinliğine her ilden gönüllü sanatçı ve halkın iştiraki ile bir etkinlik yapmaktır. Femin&Art Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği Trabzon’da bu etkinliği düzenleme görevi almıştır. Tuval bezi üzerine isteyen istediği boya ile açık alanda sanatçıların yönlendirmesi ile resim etkinliği gerçekleştirilecektir. Gönüllülük esasına dayanan bu etkinlik konu ya da resim kompozisyonu spontane gerçekleştirilecektir” dedi.
 
Karadenizi dolaşan bölgenin CHP millet vekilleride bu etkinliğe destek verip kadına şiddete hayır dediler. 
 
 

Üye OlÜye Girişi