Kadının katilini spermi ele verdi

 

Kayıp başvurusu yapıldıktan sonra gömüldüğü anlaşılan kadının 4 aydır gizlenen katilini düğmesi ile spermi yakalattı

07.01.2016
Yazı Boyutu:  
Dört ay önce kayıp başvurusu yapılan fakat öldürülüp gömüldüğü anlaşılan kadının katilini önce düğmesi sonra da sperm örnekleri ele verdi.
Rize’de Ekim ayında yakınları tarafından kayıp başvurusu yapılan Ayşe Kandemir’in cesedi evinin ahırında gömülü bulunmuştu. Katili bulmak için kurulan özel ekip ile 350 tane şüpheli adım adım izlendi. Özel ekip tarafından olay yerinden bulunan bir düğmenin Ömer G.’ye ait olduğu saptandı. Sperm örneği de uyuşan katil zanlısı cinayeti itiraf etti.

Habertürk’ten Enis Yıldırım’ın haberine göre Rize Çayeli’ne bağlı Kesmetaş Köyü’nde yalnız yaşayan Ayşe Kandemir, 17 Ekim 2015'de boğularak öldürüldükten sonra tezek kuyusuna atıldı. Rize Emniyeti tarafından kurulan özel ekip, katilin peşine düştü ve titiz çalışması sonrasında katil zanlısına ulaştı. Ekip, genç kadının kan kanseri nedeniyle 3 ay önce yitirdiği oğlu için sık sık Trabzon’a gittiğini tespit etti.

RİZE TRABZON HATTINDA 350 ŞÜPHELİ

Ayşe Kandemir, geçimini bahçelerde çalışarak sağlıyordu. Özel ekip, genç kadının geceleri Trabzon’a gittiğini tespit ettikten sonra gece kulüplerin olduğu bölgelerdeki güvenlik kamerası görüntüleri günlerce izleyip Rize-Trabzon hattında 350 şüpheli belirleyip 51 kişiyi gözaltına alıp sorguladılar. Sorgulama sonrası serbest bırakılan şüphelilerin sayısı inceleme sonrası 17'ye kadar düşürüldü.

FİZİKİ TAKİP SONRASI ÇEMBER DARALDI

Özel ekip tarafından bu 17 şüpheliye dair fiziki takip başlatıldı. Ekip, şüphelilerin yemek yediği lokantalardaki kullandıkları çatal, kaşık ve bardaklardan DNA örnekleri ve parmak izleri aldı. Ömer G. adlı şahsın parmak izine aynı zamanda evde de rastladılar. Önceki gün gözaltına alınan Ömer G.’den alınan kan, saç örnekleri de cinayetin işlendiği evden alınan numuneler ve kadının üzerindeki spermlerle eşleştirildi.

DÜĞME VE SPERM EŞLEŞMESİ YAKALATTI

Özel ekip, DNA karşılaştırma sonucu beklerken zanlının evinde arama yaptılar ve kadının evinden bulunan bir düğmenin Ömer G.’ye ait bir gömlekten koptuğu, olay yerinde izi bulunan çizmelerin de zanlıya ait olduğu anlaşıldı. DNA örnekleri de eşleşince Ömer G., cinayeti işlediğini itiraf etti. Genç kadına bahçıvanlık yaparak yardım ettiğini belirten Ömer G. olay gününü şöyle anlattı: “Kapı açıktı. Gizlice eve girdim. Temizlik yapıyordu. 3 kez ensesine vurdum, yere düştü. Boğazını sıktım. Yatak odasına götürdükten sonra yastığı yüzüne bastırdım. Üzerine boşaldım. Daha sonra hayvan atıklarının bulunduğu kuyuya götürüp gömdüm.” Zanlı Ömer G., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 
(Habertürk)

Üye OlÜye Girişi