Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası Fenerbahçe nin

 

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, 18. Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında Galatasaray Medical Park Basketbol Takımı nı 75-58 yenerek 7. kez kupayı kazandı

21.10.2010
Yazı Boyutu:  

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, 18. Cumhurbaşkanlığı Kupası 21_guncel_Kad__nlar_Cumhurba__kanl_______Kupas___Fenerbah__e__nin2.jpgmaçında Galatasaray Medical Park Basketbol Takımı nı 75-58 yenerek 7. kez kupayı müzesine götürme başarısı gösterdi..

OLAYLAR ÇIKTI

Basketbolda ezeli rakipler Fenerbahçe ile Galatasaray Medical Park arasında oynanan 18. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı, tribünde yaşanan arbede ve sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle iki kez dururken, sarı-kırmızılı taraftarların salondan çıkartılmasından sonra mücadele tamamlandı.

Abdi İpekçi Spor Salonu nda yapılan ve Fenerbahçe nin 75-58 kazandığı karşılaşmanın 15. dakikasında tribünde yaşanan arbede nedeniyle maç bir süre durdu.

Protokol tribününün önünde bulunan ve Fenerbahçeli taraftarların yer aldığı tribüne atılan yabancı maddeler nedeniyle arbede yaşandı. Olaya müdahale eden güvenlik güçleri, tarafları sakinleştirmeye çalışırken, diğer tribünlerden sahaya yabancı maddeler atılmaya başlandı ve karşılaşma durdu. Olayların yatışmasından sonra maça, verilen 5 dakikalık aranın ardından devam edildi.

Maçın son bölümlerinde Galatasaray taraftarlarının sahaya attığı yabancı maddeler nedeniyle karşılaşma ikinci kez durdu. Bu dakikalarda iki taraftar grubu, kulüp başkanları Adnan Polat ve Aziz Yıldırım a küfürlü tezahüratta bulunurken, karşılaşmayı protokol tribününden takip eden Adnan Polat salonu terk etti.

Özellikle maçın 36. dakikasında sarı-kırmızılı tribünlerden çok sayıda pet şişe, maytap gibi cisimler sahaya atılırken, mücadele durdu. Kısa süreli beklemenin ardından Fenerbahçeli oyuncular sahaya tekrar çıktı.

 Ancak Galatasaray tribünlerinden yabancı maddeler atılmaya devam edildi ve bunun üzerine hakemler soyunma odasına gitti.

Daha sonra çevik kuvvet ekipleri, sarı-kırmızılı taraftarları salondan çıkartırken, 30 dakikayı aşkın bir beklemenin ardından karşılaşmanın kalan bölümüne devam edildi.


Üye OlÜye Girişi