Kadınlar haklarını öğreniyor

 

Bayraklı'da kadın ve insan hakları eğitimine katılan kadınlara sertifa verildi

02.05.2013
Yazı Boyutu:  

 

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, kadın ve insan hakları eğitim programını başarıyla tamamlayan kadın kursiyerler, törenle başarı belgesi aldı. Eğitici eğitmen olarak faaliyet gösterecek  kadınlar da ilçede diğer kadınlara haklarını öğretecek
 
Bayraklı Belediyesi, öncülüğünde gerçekleştirilen kadın ve insan hakları eğitim programını başarıyla tamamlayan 23 kadın düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Etkinlikte konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Kadınlara desteğimiz sürecek" dedi.
 
 
Bayraklı Belediyesi, Türk Kadınlar Birliği Bayraklı Şubesi, Kadın ve İnsan Hakları Platformu, Yeni Çözümler Derneği işbirliğinde Mansuroğlu Semt Merkezi'nde "kadın ve insan hakları" konulu eğitim programı düzenlendi. 4 gün süren eğitimler sonrası kendi haklarını öğrenmenin faydalı olduğunu ve bugüne kadar bildikleri doğruların yanlış olduğunun eğitimler sayesinde farkına vardıklarını belirten kadınlar sertifikalarını Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın elinden aldı. Destekleri için Karabağ'a teşekkür eden kadınlar, bu tür etkinliklerin faydalı olduğunu dile getirdi. Ayrıca semt merkezi tarafından kadınlardan oluşan ritm grubu da perküsyon gösterisi sundu. 
 
BELEDİYENİZE SAHİP ÇIKIN
 
Bu tür etkinliklerin kırsal bölgelerde yapılmasının önemini anlatan başkan Karabağ, "Her mahallede bir semt merkezimiz var. Vatandaşlarımızın belediyeye ulaşmaları noktasında önemli ve örnek bir proje oldu bu. Semt merkezlerimizi kullanarak buralarda etkinlikler düzenleyin, eğitim programları, kurslar ve çeşitli aktiviteler için uygun alanlarımız var. Bütçemiz el verdiğince Mansuroğlu mahallesine yatırımlarımızı da yapıyoruz. Bu bölgede bütün sokakları yenileyeceğiz. 25 bin metrekarelik kilit parke döşenecek. Paramız yettiğince yatırımlarımızı yaparız. Oyun gruplarını değiştiriz. Ancak sizlerin de belediyeye destek olması gerekiyor. Şuanki düşünceye sahip belediyeye sahip çıkmalısınız. Bir çok örnek projemiz var. Kısa zamanda büyük mesafe katederek, önemli işler yapıyoruz. Mutlaka eksikliklerimiz de olacak. Bu eksikliklerimizi de en azından ilk dönem olması nedeniyle görmezden gelerek, yapılanları, olumlu değişmenin farkına varın. Bu anlamda Bayraklı'da Atatürkçü, çağdaş bir nesilin yetişmesi için elimizden geleni yapacağız. Kadınlarımıza da bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da destek vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi