Kadınlar, İstanbul Sözleşmesi'ne el uzatanlara karşı seslerini yükseltti

 

Binlerce kadınbugün Kadıköy Meydanı'nda biraraya gelerek önümüzdeki hafta AKP MYK'sında iptal edilip edilmemesi konusunun görüşüleceği İstanbul Sözleşmesii'nin uygulanması için Hükümete çağrı yaptı.

05.08.2020
Yazı Boyutu:  
“Haklarımızdan vazgeçmiyoruz, İstanbul Sözleşmesi’ni uygula” kampanyası başlatan kadın örgütleri, geçtiğimiz günlerde Beşiktaş'ta buluşup forum düzenlemişlerdi. Kadınlar forumdan haklarını korumak ve İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıkmak, uygulanmasını sağlamak için ortak bir kampanya kararı ile ayrıldı. "Haklarımızdan vazgeçmiyoruz, İstanbul Sözleşmesi’ni uygula" adlı kampanyanın ilk kitlesel buluşması, bugün Kadıköy'deki Beşiktaş İskelesi'nde saat 19.00'da gerçekleşti.

İstanbul’daki kadın örgütlerinden, siyasi partilerden, sendikalardan, üniversite kadın topluluklarından, dayanışma ağlarından binlernce kadının katıldığı Kadıköy'deki buluşmada,  Hükümete “Haklarımızdan vazgeçmiyoruz, İstanbul Sözleşmesi’ni uygula”diye seslendi.

AKP'NİN TOPLANTISI 13 AĞUSTOS'A ERTELENDİ

5 Ağustos, AKP MYK’sinde İstanbul Sözleşmesi’nin iptalinin gündeme geleceği ifade ediliyor. Bir parti MYK’sinde ülkedeki tüm kadınları ilgilendiren bir kararın verilebiliyor olmasına itirazımız var!  5 Ağustos Çarşamba günü, kadınların talebini bir kez daha yüksek sesle dile getirmek için, saat 19:00’da Kadıköy Beşiktaş İskelesi’nde buluşacağız.

 “Haklarımızdan Vazgeçmeyeceğiz, İstanbul Sözleşmesi’ni Uygula” Kampanya Grubu imzasıyla yayımlanan açıklamada iletişim bilgisi olarak “istanbulsozlesmesiniuygula@gmail.com” adresi paylaşıldı.

#kadınlarıdeğilşiddetiengelle
#kadınlarbirlikteguçlü
#İstanbulSözleşmesiniUygula
#İstanbulSözleşmesiYasatır

Üye OlÜye Girişi