Kadınlar Kule'yi, gençler tramvayı işgal etti

 

Sokağa çıkma yasakları ve sivil ölümlere karşı kadınlar ve gençler İstanbul'da Beyoğlu'nda eylem yaptı

17.12.2015
Yazı Boyutu:  
Sokağa çıkma yasakları ve sivil ölümlere karşı kadınlar Galata Kulesi'ni, gençler ise İstiklal Caddesi'ndeki tramvayı işgal ederek ölümlerin ve yasağın durmasını istedi.

Sokağa çıkma yasakları ve sivil ölümlere karşı, kadınlar ve gençler bugün İstanbul'da sokaktaydı.

Kadınlar Galata Kulesini ve Galata Köprüsü'nü, gençler ise İstiklal Caddesi'ndeki tramvayı işgal ederek "Katliamlara sessiz kalma" dedi.

KADINLAR GALATA'YA PANKART ASTI

KJA (Kongra Jınên Azad/Özgür Kadın Kongresi), Kürt illerindeki sokağa çıkma yasaklarını ve sivil ölümleri Galata Kulesi'nde protesto etti.

JINHA’nın haberine göre, KJA İstanbul üyeleri Galata Kulesi'ne çıkarak “Kürdistan'da katliam var” yazılı pankart astı. Eylemde "Katliama ses kalmayın" ve "Devlet Kürdistan'da sivilleri katlediyor" sloganları atıldı.

Güvenlik görevlileri tarafından aşağı indirilen kadınlar, katliamlara sessiz kalmama çağrısı bulunarak dağıldı.

Eylem, Galata Köprüsü’nde devam etti. Köprüyü trafiğe kapatan kadınlar, “Silopi’de katliam var”, “ Siz sustukça insanlar ölüyor” sloganları attı. Köprüye asılan İngilizce ve Türkçe “Kürdistan’da katliam var” yazılı pankarta polis el koydu.

Eylem sırasında haber takibi yapan gazetecilere de müdahale eden polis görüntülerine el koymaya çalıştı.GENÇLERDEN TRAMVAY İŞGALİ

Halkların Demokratik Partisi-Halkların Demokratik Partisi Gençlik üyesi gençler İstiklal Caddesi'ndeki tramvayı işgal etti. "Kürdistan faşizme mezar olacak' ve 'Barış kazanacak' sloganları atan gençler tramvaya "Katliamlara sessiz kalma", "Tahir Elçi ölümsüzdür" yazılı dövizler astı. 

Sekiz genç polislerce gözaltına alındı (BİANET)

Üye OlÜye Girişi