Kadınlara özel AVM'ye Kadın Meclisleri'nden tepki

 

Kadınlara özel otobüs, kadınlara özel metro durağı gibi kadını toplumdan soyutlamaya dönük hizmetlere İstanbul'da bir yenisi eklendi

11.05.2018
Yazı Boyutu:  
Türkiye'de muhafazakar kadınlara özel hizmet verecek ilk Alışveriş Merkezi İstanbul'un Zeytinburnu içesinde açıldı. Zehra Özkaymak'ın yönetim kurulu başkanı olduğu Zeruj adlı AVM'nin açılışının ise çok sayıda erkek tarafından yapılması dikkati çekti.Açılışta konuşan Zeruj AVM’nin yönetim kurulu başkanı Zehra Özkaymaz "Bizlere inanıp güvenip, 5 yıldır evlerinde küçük çapta üretim yaparak başladıkları bu yola çıkan kadın girişimciler olan sevgili arkadaşlarıma ve mağaza sahiplerine teşekkür ediyorum" dedi. 

AVM’nin Orta Doğu’nun göz bebeği olacağını belirten Özkaymaz, "Sosyal medyada bazı söylemler çıktı 'İçeriye erkekler giremiyor mu acaba’ diye. Hayır içeriye herkes davetli. Çoluk çocuk ailece keyifle vakit geçirebileceğiniz bir ortam kurguladık" diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve kurdele kesildi. Açılışa gelenler daha sonra kadın mağazalarını içeren AVM’yi gezdi. 


Muhafazakar kadın modasını yansıtacağı kaydedilen AVM’de 126 mağaza yer alıyor.

Kadınlara özel AVM'ye ilk tepki Kadın Meclisleri'nden geldi. Kadın meclisleri tepkisini twitter hesabından paylaştı:


Üye OlÜye Girişi